Artykuły do tagu: astronom

Dlaczego profesjonalne wyposażenie do gastronomii to podstawa?
Intrygujące menu, świeże produkty spożywcze, sprawdzona kadra i estetyczny lokal to przepis na sukces. Otwierając restaurację czy inny lokal gastronomiczny nie można jednak zapomnieć o kwestiach technicznych. Jaki sprzęt powinien znaleźć się w kuchni i na zapleczu?

Nawet najzdolniejsi pracownicy, korzystający z wspaniałych produktów, mogą mieć kłopot podczas gotowania na nieodpowiednio dobranych urządzeniach AGD. Zależy Ci na tym, by w Twoim lokalu serwowane były pyszne, estetyczne dania? Wyjaśniamy, dlaczego profesjonalne wyposażenie do gastronomii to podstawa!
Profesjonalne garnki gastronomiczne - jak wybrać?
Profesjonalne gotowanie wymaga odpowiedniego wyposażenia. Nie sposób sobie wyobrazić pracy szefów kuchni bez wyposażenia w odpowiednie naczynia kuchenne. A wśród nich absolutną podstawą są garnki. Od ich jakości zależy końcowy efekt przygotowywanych potraw.
O tym, jak piotrkowianin trafił na księżyc 
Piotrków może się wieloma osobami, które zapisały się na kartach historii Polski, i nie tylko. O wielu tych osobach mówi często i długo. Są jednak i tacy, o których wielu mieszkańców słyszało niewiele, a niektórzy nawet wcale. Jedną z takich osób jest Felicjan Kępiński. A szkoda, bo to jedna z najbardziej niezwykłych postaci w dziejach miasta.
Wyposażenie restauracji – co jest niezbędne?
By otworzyć własną restaurację, trzeba najpierw zainwestować w dobrej jakości sprzęt – m.in. piec, automatyczny ekspres do kawy, meble czy urządzenia do mrożenia produktów spożywczych. Własny lokal wymaga sporych nakładów. Podpowiadamy, co jest niezbędne – skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek.
Czy wypatrywać pierwszej gwiazdki? Astronom doradza
Pierwsza gwiazdka to nieodłączny element Wigilii. Pojawienie się jej na niebie, jest znakiem, że można zasiąść przy świątecznym stole i rozpocząć wieczerzę. O której godzinie pierwsza gwiazdka zaświeci na niebie w tym roku?
We wtorek zaczyna się astronomiczna zima
Wtorek 21 grudnia to moment tzw. przesilenia zimowego i początek astronomicznej zimy. To także okres najkrótszych dni i najdłuższych nocy w roku, co może być okazją do obserwacji obiektów i zjawiska astronomicznych.
Jaki wybrać teleskop dla początkujących naukowców?
W każdym wieku możemy znaleźć dla siebie nowe pasje i zajęcia, dzięki którym możemy się rozwijać i w wartościowy sposób zajmować nasz wolny czas. W każdym wieku można też zostać naukowcem-amatorem, prowadzącym swoje własne badania i obserwacje. Dlatego zarówno wśród dzieci, nastolatków jak i starszych osób, możemy spotkać początkujących naukowców. Wielu z nich to miłośnicy nieba i gwiazd, którzy muszą uczestniczyć podczas każdego przelotu komety lub zaćmienia Księżyca. Jednak astronomia to takie zainteresowanie, które wymaga odpowiedniego sprzętu. Bez niego nie jesteśmy w stanie dokonywać nawet amatorskich obserwacji, ale jak wybrać teleskop dla osoby początkującej?
Restauracje Focus Mall ponownie otwarte!
Od piątku, 28 maja, restauracje i cukiernie Focus Mall mogą znowu obsługiwać klientów na miejscu, w przestrzeni galerii. Stoliki w lokalach i w strefie foodcourt doczekały się już pierwszych gości – klienci stęsknili się za jedzeniem poza domem!
Semeniuk o odmrażaniu gospodarki: rozmawiamy m.in. z gastronomią o ogródkach
Chcielibyśmy przygotować rozwiązania dla branży eventowej, które pozwolą przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń - mówiła w czwartek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zaznaczyła, że trwają też rozmowy z gastronomią o ogródkach.
20.03.2021 10:51
Gdzie ta wiosna?
Od 10:37 mamy wiosnę – dziś to astronomiczna, jutro kalendarzowa. Niestety wystarczy wyjrzeć za okno lub wyjść na spacer, żeby przekonać się, że na tę prawdziwą w przyrodzie musimy jeszcze poczekać przynajmniej kilka dni.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat