W 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W ramach Funduszy otrzymaliśmy blisko 150 miliardów euro. Dofinansowania tysięcy projektów umożliwiły nam znaczny postęp gospodarczy, kulturalny, technologiczny oraz społeczny. Liczba inwestycji współfinansowanych przez Fundusze Europejskie stale rośnie, a obecność w Unii Europejskiej ma wpływ na życie każdego z nas. Otwarcie rynków zbytu oraz możliwość rozwoju przy wsparciu dotacji sprawiły, że Polska stała się integralną częścią cywilizacji zachodniej.
9 maja obchodzimy Dzień Europy. Z tej okazji imprezę plenerową zorganizowało Piotrkowskie Stowarzyszenie Integracji Europejskiej EURO-CENTRUM.
Maj to miesiąc, który wszystkim kojarzy się z komuniami. W tym miesiącu w większości kościołów odbywają się uroczystości komunijne, a po nich rodzinne imprezy. U wielu gości pojawia się wówczas pytanie: ile dać w popularnej "kopercie"?
Blisko 200 milionów złotych - tyle dodatkowych pieniędzy może trafić do naszego regionu. Pieniądze będą pochodzić z Unii Europejskiej i są praktycznie na "wyciągnięcie ręki".
Przedstawiciele Agrouni, ze swoim liderem Michałem Kołodziejczakiem na czele, wyjechali na drogi, a organizowana przez nich demonstracja utrudnia kierowcom podróżowanie w całej Polsce. Rolnicy są m.in. w województwie łódzkim, a swój przejazd rozpoczęli w Czarnocinie.
Jesteś osobą aktywną zawodowo i chcesz przyjrzeć się swojemu zdrowiu? Dzięki Funduszom Europejskim możesz zrobić to całkowicie bezpłatnie! Unijne pieniądze pomogły bowiem w utworzeniu w województwie łódzkim szeregu programów profilaktycznych. Jakie to programy? Odpowiedź znajdziesz dzięki lekturze artykułu. A na samym końcu oczekuje na Ciebie… zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie!
Niemal 80 proc. ankietowanych Polaków chciałoby energii z odnawialnych źródeł energii (OZE). Blisko 37 proc. badanych ocenia, że OZE korzystnie wpływają na klimat - wynika z opublikowanego we wtorek raportu "Co Polacy myślą o odnawialnych źródłach energii".
24 sierpnia rozpoczęła się kolejna, dwudniowa blokada drogi krajowej 12 w Srocku. O protestach i decyzjach negatywnych rozmawiamy z wójtem Marcelim Piekarkiem.
Od wtorku 24 sierpnia od godziny 8.00 planowana jest 48 godzinna blokada drogi krajowej nr 12 w Srocku. Przyczyną jest protest rolników. Blokada będzie obejmowała nieco ponad 2 kilometrowy odcinek trasy na wysokości Srocka.
Zapowiadany na nadchodzący tydzień dwudniowy protest rolników z Agrounii jednak się odbędzie – poinformował nas organizator manifestacji Michał Kołodziejczak. Sąd Okręgowy w Piotrkowie uchylił wcześniejszą decyzję wójta Moszczenicy, która zakazywała organizacji we wtorek oraz środę (24-25 sierpnia) zgromadzenia publicznego w Srocku.