Advertisement

Artykuły do tagu: USC

Dłonie, które ratują życie
Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca odbyła się wyjątkowa akcja w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy oraz jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.
Dobrze wiedzą jak ratować
Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim gościła uczestników I edycji konkursu medycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych ,,Wiem, Potrafię, Ratuję”.
Świętowali żelazne i złote jubileusze
Cztery pary z Piotrkowa Trybunalskiego świętowały w ostatnim czasie jubileusze małżeńskie. Uroczystość "Żelaznych" i "Złotych" Godów odbyła się w piotrkowskim Urzędzie Stanu Cywilnego.
Wiemy jakie imiona wybierano najczęściej w 2022
W piotrkowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano w 2022 roku 1010 urodzeń. Najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom było imię Nikodem, a wśród dziewczynek: Oliwia i Zuzanna. Były też jednak mniej oczywiste wybory. Jakie? Tego dowiecie się, czytając poniższy tekst.
Książka na weekend - piłkarska powieść R. Mroza
Na ten weekend polecamy coś w sam raz na czas mundialu, czyli nową powieść Remigiusza Mroza. To historia z piłką w tle, bo główny wątek jest mocno kryminalny. Do tego zestawu polecamy kierowaną do młodzieży powieść Marcela Mossa, a na dokładkę historię mrożącą krew w żyłach, bo opisującą postać okrytego niesławą doktora Mengele.
Ćwiczyli ratowanie życia
W Szkole Podstawowej nr 3 w czwartek odbyła się lekcja resuscytacji z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Młodzież miała okazję nie tylko wysłuchać prelekcji na temat pierwszej pomocy, ale także samemu ją poćwiczyć.
Sala ślubów już po remoncie
Młode pary, które planują zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grabicy, czeka miła niespodzianka. Właśnie oddano do użytku, po generalnym remoncie tamtejszą salę ślubów.
Pandemia w Piotrkowie: więcej zgonów, a mniej urodzeń
Więcej zgonów i małżeństw, a mniej urodzeń - to bilans z piotrkowskiego Urzędu Stanu Cywilnego za 2021 rok.
Uczyli się ratować życie
W Szkole Podstawowej nr 3 w poniedziałek odbyła się lekcja resuscytacji z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Młodzież miała okazję nie tylko wysłuchać prelekcji na temat pierwszej pomocy, ale także samemu ją poćwiczyć.
Złote małżeństwa w USC
Trzy piotrkowskie pary świętowały w środę (22.09) 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat