Drogowcy zakończyli prace przy budowie zatok postojowych przy ulicy Modrzewskiego na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Reja.
Prawie 3,5 miliona złotych – tyle wynosi najwyższa oferta na wykonanie remontu konserwatorsko-budowlanego piotrkowskiego muzeum.
Po kilkudniowej przerwie znów swobodnie przejechać można przez Piotrków. Dla ruchu otwarto bowiem skrzyżowanie Al. Armii Krajowej – Piłsudskiego – Sikorskiego.
Wycięte drzewa, wieczny remont i brak informacji o rodzaju planowanych prac powoduje, że mieszkańcy ulicy Złotej nie są zadowoleni z modernizacji. Dlaczego to tak długo trwa? – pytają.
- Referendum jest nieważne. Zdecydowanie za mało piotrkowian poszło oddać swój głos. To ważna obywatelska lekcja pokory. Tym, którzy zagłosowali - dziękuję. Jest Was wielu, ale niestety to nie wystarczyło do zwycięstwa – komentuje wynik niedzielnego referendum pełnomocnik Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
Deszczowy poniedziałek 16 września 2013 okazał się bardziej przyjazny dzięki programowi Deutsch-Wagen-Tour, którego kolumna dotarła do Gimnazjum im. M. Konopnickiej w Szydłowie.
- Jestem zbudowany postawą mieszkańców, serdecznie dziękuję za tę roztropność, za dokonanie wyboru w postaci nieuczestniczenia w takiej inicjatywie - mówi prezydent miasta Krzysztof Chojniak, komentując wyniki niedzielnego referendum.
Lokale wyborcze świeciły pustkami. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła niewiele ponad 7%.
Dziś (niedziela 15 września) w Piotrkowie referendum gminne w sprawie odwołania prezydenta miasta przed upływem kadencji.
W piątkowym programie radia Strefy FM „O tym się mówi” gościliśmy Aleksandrę Rozpędek, przedstawicielkę Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Rozmawialiśmy o powodach organizowania referendum, zarzutach stawianych prezydentowi oraz kampaniach referendalnych.