Msza bez organisty, bez muzyki, w niewielkim gronie i ksiądz, który oprócz ust używa też rąk, by przekazać wiernym prawdy boże. W kościele akademickim Panien Dominikanek co dwa tygodnie odbywają się msze św. dla głuchoniemych. Odprawia je ksiądz Tomasz Estkowski.
Od 2006 roku działa w Piotrkowie Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Choć w tym przypadku "działa" to słowo nieco na wyrost. Miał propagować tradycję kulturową związaną z powstaniem i rozwojem parlamentaryzmu polskiego, samorządności i demokracji. Miał być popularyzatorsko-naukowym instytutem z prawdziwego zdarzenia. Miał być...
Sunia jeździ na wózku, znaleziono ją na torach kolejowych. Pobita, ze złamanym kręgosłupem trafiła do piotrkowskiego schroniska dla zwierząt, tam się nią zajął personel i dzięki darczyńcom mogła przejść operację i można było zakupić jej wózek jednak, potrzebna jest rehabilitacja (opisywano nagłaśniano sprawę). Nastąpiła cisza - zapomniano o kolejowej pociesznej psiej kalece.
W gminie Sulejów przygotowani są na ewentualną powódź.
Sytuacja na rzekach w gminie stabilizuje się - powiedział Jan Andrzejczyk - wiceburmistrz Sulejowa.
Dyskusja o konieczności przeniesienia siedziby IV LO, a także nieśmiałe zapowiedzi władz samorządowych dotyczące konieczności rychłej likwidacji niektórych szkół, skłoniły nas do przyjrzenia się bliżej finansowaniu piotrkowskiej oświaty.
Dla nauczycieli przyrody, geografii, wychowawców i wszystkich zainteresowanych nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów odbędą się atrakcyjne, bezpłatne warsztaty ekologiczne.
Nauczycielom po ukończeniu 36 roku życia przysługuje płatny, roczny urlop zdrowotny. Mogą z niego skorzystać trzy razy w trakcie kariery. Dla samorządów, które ponoszą koszty tego przywileju, oznacza to 600 mln zł rocznie. Ile płaci Piotrków? Ponad 1 mln zł. Jak suma ta wygląda na tle tragicznej sytuacji finansowej piotrkowskiej oświaty?
Niewykluczone, że w pobliżu siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej przy Al. Armii Krajowej w Piotrkowie powstanie wkrótce obiekt handlowo-usługowy lub mieszkaniowy.
Grażyna Lewińska - nauczyciel przyrody i wychowania proekologicznego ze Szkoły Podstawowej w Straszowie - została laureatem konkursu "EkoBelfry"; organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Grażyna Lewińska zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych województwa łódzkiego. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w Pałacu Młodzieży w Łodzi.