Piotrkowscy radni zgodzili się na przyjęcie oświadczenia o odwołaniu darowizny nieruchomości położonej przy Batorego 10 oraz wyrażeniu zgody na przeniesienie własności tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa.
Pracownicy Biura Obsługi Mieszkańców piotrkowskiego magistratu przeszli szkolenie ze znajomości języka migowego, które umożliwia pomoc osobom głuchym w nieskomplikowanych sprawach urzędowych np. wypełnienie i złożenie wniosku.
Msza bez organisty, bez muzyki, w niewielkim gronie i ksiądz, który oprócz ust używa też rąk, by przekazać wiernym prawdy boże. W kościele akademickim Panien Dominikanek co dwa tygodnie odbywają się msze św. dla głuchoniemych. Odprawia je ksiądz Tomasz Estkowski.
Od 2006 roku działa w Piotrkowie Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Choć w tym przypadku "działa" to słowo nieco na wyrost. Miał propagować tradycję kulturową związaną z powstaniem i rozwojem parlamentaryzmu polskiego, samorządności i demokracji. Miał być popularyzatorsko-naukowym instytutem z prawdziwego zdarzenia. Miał być...
Sunia jeździ na wózku, znaleziono ją na torach kolejowych. Pobita, ze złamanym kręgosłupem trafiła do piotrkowskiego schroniska dla zwierząt, tam się nią zajął personel i dzięki darczyńcom mogła przejść operację i można było zakupić jej wózek jednak, potrzebna jest rehabilitacja (opisywano nagłaśniano sprawę). Nastąpiła cisza - zapomniano o kolejowej pociesznej psiej kalece.
W gminie Sulejów przygotowani są na ewentualną powódź.
Sytuacja na rzekach w gminie stabilizuje się - powiedział Jan Andrzejczyk - wiceburmistrz Sulejowa.
Dyskusja o konieczności przeniesienia siedziby IV LO, a także nieśmiałe zapowiedzi władz samorządowych dotyczące konieczności rychłej likwidacji niektórych szkół, skłoniły nas do przyjrzenia się bliżej finansowaniu piotrkowskiej oświaty.
Dla nauczycieli przyrody, geografii, wychowawców i wszystkich zainteresowanych nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów odbędą się atrakcyjne, bezpłatne warsztaty ekologiczne.
Nauczycielom po ukończeniu 36 roku życia przysługuje płatny, roczny urlop zdrowotny. Mogą z niego skorzystać trzy razy w trakcie kariery. Dla samorządów, które ponoszą koszty tego przywileju, oznacza to 600 mln zł rocznie. Ile płaci Piotrków? Ponad 1 mln zł. Jak suma ta wygląda na tle tragicznej sytuacji finansowej piotrkowskiej oświaty?