Piotrków będzie rezygnował z budynków przy ul Batorego 10. Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska nie wyraziła zgody na zmianę zapisów darowizny w taki sposób, by miasto mogło swobodne dysponować nieruchomością.
Rodzina, która ucierpiała podczas niedzielnego wybuchu pieca, jest pod stałą opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Zmiany znacznie dalej idące niż przeniesienie siedziby IV LO do innego budynku czekają zespoły szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie.
W Piotrkowie przy ul. Próchnika osiem osób zatruło się tlenkiem węgla. Wśród poszkodowanych jest czwórka dzieci (1,5 miesięczny chłopiec i trzy dziewczynki w wieku 6, 7 i 14 lat). Poziom tlenku węgla w mieszkaniu czterokrotnie przekraczał dopuszczalne normy. Do rodziny z Piotrkowa przyjechały na ferie dzieci z Warszawy i to między innymi one trafiły pod obserwację lekarzy.
Prawo do korzystania z biletów socjalnych uprawniających do ulgowej opłaty za przejazd autobusami MZK w Piotrkowie przez osoby bezrobotne zostało wstrzymane do odwołania - ma to związek z zaskarżeniem uchwały przez wojewodę i koniecznymi poprawkami.
Technikum żywienia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie stara się dobrze przygotować swoich uczniów nie tylko do pracy w Polsce, ale i w całej Europie.
Stare, niezamieszkałe i często szpecące budynki znikną z powierzchni ziemi. Kilka nieruchomości zamierzają wyburzyć w tym roku władze piotrkowskiego magistratu.
Obiekty przy ulicy Batorego w Piotrkowie miał już każdy: Skarb Państwa, miasto Piotrków, Akademia Świętokrzyska, spółka Inwemer. Jak dotąd nikomu nie udało się obiektów po GKS Piotrcovii zagospodarować tak, aby służyły mieszkańcom miasta. Nieruchomość po raz trzeci znalazła się w rękach miasta. Co będzie dalej?
Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Słowackiego - Zamenhofa w Piotrkowie funkcjonuje od czasu powstania galerii Focus Mall. Najpierw były kłopoty związane z „przykrótkimi” cyklami świateł dla wyjeżdżających z Focusa i skręcających w lewo. Po kilkumiesięcznych bataliach kierowców zdecydowano się sygnalizację wyłączyć...
- Młodzież spędza w szkole nawet 10 godzin lekcyjnych dziennie. Uczniowie są przemęczeni, co odbija się zarówno na frekwencji, jak i na wynikach w nauce. Po co to wszystko? Aby znajomi pani dyrektor mogli mieć pracę...