Artykuły do tagu: Tor

Andrzej Rzepliński z wizytą w Piotrkowie
- To tak jakby dziś terrorystów z Al-Kaidy ubrać w togi i posadzić za stołem sędziowskim. W takim systemie sądzono generała Fieldorfa... – mówił Andrzej Rzepliński, szef Trybunału Konstytucyjnego.
Piotrków: Biegiem przez historię
Przebiegną 794 okrążenia wokół Starówki. Łącznie do pokonania będzie trasa o długości niemal 595 km. W biegu będzie mógł wziąć udział każdy. Chętni będą mogli pokonać wyznaczoną trasę np. w… stroju rycerza.
Nowe życie za ok. 200 tys. zł
Ponad półtora roku trwała generalna renowacja organów w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, które w 1947 roku otrzymali jezuici z ziem zachodnich.
Jerzy Bończak: Chcę ludzi bawić
Z popularnym i znanym aktorem rozmawialiśmy m.in. o rolach teatralnych, filmowych, reżyserii i niespełnionych marzeniach. Jerzy Bończak gościł w Piotrkowie w miniony piątek, 11 lutego. Aktor (wraz z Piotrem Machalicą i Joanną Liszowską) zagrał na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w wyreżyserowanym przez siebie spektaklu “Miłość i polityka”.
„Arciszewski” na zdjęciach
160 fotografii z ubiegłorocznego widowiska historycznego KMICIC EUROPY CZYLI SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wczoraj w Zamku Królewskim odbył się wernisaż wystawy nawiązującej do przedstawienia. Jej organizatorem jest Towarzystwo Fotograficzne F CZTERY.
Dyrektor szpitala w Radomsku został odwołany. Jak się okazało szpital stracił płynność finansową.
Piotrków: Robotnicy odkopali XV-wieczne relikty
Budowali kanalizację i... trafili na skarb. W ulicy Krakowskie Przedmieście tuż przy liceum Chrobrego robotnicy natrafili na fragment Bramy Krakowskiej z XV wieku.
Liliana Adaszek dotychczasowa pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury złożyła wniosek o odwołanie jej z zajmowanej obecnie funkcji.
Najmniej, bo zaledwie 1794 osoby, liczył Piotrków w 1793 roku. Najwięcej - przeszło 80 tysięcy - pod koniec lat 80. minionego stulecia…
W marcu tego roku będziemy obchodzić 500 rocznicę powstania piotrkowskiego zamku królewskiego, w którym od ponad 100 lat znajduje się siedziba muzeum.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat