Błyskawicznie udało się zebrać wolontariuszy, którzy w przyszłym roku będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim oraz powiecie piotrkowskim. Tym razem mieszkańcy będą mogli spotkać ponad 800 osób, które postanowiły w ten sposób wesprzeć fundację. To dotychczasowy rekord. Podobnie jak w czasie ostatniego finału, w Piotrkowie działać będą dwa sztaby.
Północno-zachodnia część powiatu piotrkowskiego (gmina Czarnocin oraz część gmin Moszczenica i Grabica) została objęty strefą zagrożoną. Przyczyną takiej decyzji jest wystąpienie ASF w jednym z gospodarstw w Kruszowie (gmina Tuszyn, powiat łódzki wschodni).
Michał Matyjasik wrócił do Piotrkowianina i od 1 marca 2021 jest członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Matyjasik przechodzi do naszego klubu z pierwszoligowej Anilany Łódź, gdzie z juniorami sięgał po medale mistrzostw Polski w grupach młodzieżowych.
Niespełna 100 miejsc przeznaczonych jest dla indywidualnych osób, które chcą kwestować podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim. W poniedziałek ruszają zapisy.
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, jeszcze nie wiadomo pod jakim hasłem tym razem zagra największa orkiestra świata. Rejestracja wolontariuszy rozpocznie się w październiku.
160 tysięcy zł to kwota, jaką do godziny 18.00 zebrali piotrkowscy wolontariusze. W sztabie praca cały czas wre i trwa liczenie pieniędzy z orkiestrowych puszek.
W ciągu zaledwie kilkunastu dni 2018 roku w Polsce odnotowano 78 nowych przypadków zachorowań na ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Najbliższe naszym terenom ognisko wirusa odkryto w gminie Konstancin-Jeziorna w województwie mazowieckim. W powiecie piotrkowskim trwa sanitarny odstrzał dzików, prowadzone są także działania prewencyjne, czyli przede wszystkim szkolenia z zakresu bioasekuracji. Na kolejnym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pojawili się samorządowcy, przedstawiciele środowisk rolniczych i służb mundurowych.
Wirus ASF, którego nosicielami są m.in. dziki, nie jest niebezpieczny dla człowieka, ale jego wystąpienie wiąże się z bezwzględną koniecznością wybicia całych stad trzody chlewnej w promieniu 3 km od ogniska zarażenia. To olbrzymie straty gospodarcze i finansowe, zwłaszcza że powiat piotrkowski jest zagłębiem hodowli trzody chlewnej i właśnie z naszych terenów pochodzi co 20. świnia w Polsce. Dzisiaj odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb mundurowych, inspekcji i samorządów.