Dlaczego wolontariat w hospicjach jest tematem tak istotnym, że niektórzy czynią sobie z niego sposób na życie? Każdego dnia w tego typu miejscach na całym świecie starsi i schorowani ludzie przeżywają swoje małe i większe radości, ale też smutki i rozważania. Niewiele jest bowiem miejsc, w których ludzie pełni pasji i empatii do drugiego człowieka spotykają się z tymi, którzy są już u kresu swojej wędrówki na tym świecie. W związku ze zbliżającym się kursem dla przyszłych wolontariuszy, w którym każdy z was będzie mógł wziąć udział, rozmawialiśmy z kierownikiem hospicjum domowego prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej, dr Iwoną Sitarską.
Mikroskopy, tablice i modele edukacyjne to wszystko czeka na młodych badaczy przyrody. W szkole podstawowej w Jarostach oficjalnie otwarto ekopracownię.
Wydaje się, że na temat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia powiedziano już wszystko. Jednak najciekawsze zawsze jest to, jak postrzegają je dzieci. Przecież to najmłodsi najbardziej oczekują pierwszej gwiazdki na niebie i z ciekawością zerkają na zgromadzone pod choinką prezenty.
Grzeczni kierowcy dostawali cukierki, a niegrzeczni rózgi. To wszystko w ramach zimowej akcji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym, którą zorganizowali piotrkowscy policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tym razem kontrolę prędkości przeprowadzili przed Szkołą Podstawową w Szydłowie (gmina Grabica).
Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Woli Krzysztoporskiej w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.
W piątek w Rozprzy i w Piotrkowie pisarz powieści kryminalnych, Mariusz Koperski spotkał się z czytelnikami.
Przedszkole Niepubliczne im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim ma już 16 lat. Wyjątkowe przedstawienie z tej okazji przygotowały dzieci z działającego w placówce zespołu ludowego "Mali Piotrkowianie".
Przedszkole Samorządowe nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Daniłowskiego 2 świętowało w piątek z okazji uroczystego pasowania nowych podopiecznych - Nowy rok szkolny w nowej lokalizacji daje nam możliwości rozwoju - cieszy się dyrekcja placówki.
W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.