Agnieszka Holland została patronką Prywatnej Szkoły Językowej w Piotrkowie. Światowej sławy reżyserka przyjęła zaproszenie i przyjechała osobiście do placówki, aby spotkać się z uczniami i kadrą w Dniu Edukacji Narodowej. Szkole nadano sztandar, a pamiątkową tablicę z imieniem patrona, zastąpiło krzesło reżyserskie.
Oryginalna architektura, bogaty wybór mieszkań o różnych powierzchniach i układach funkcjonalnych, a wszystko to w kameralnym i spokojnym punkcie na mapie Piotrkowa. Sprawdź i przekonaj się, że osiedle Szkolna Nowe Sady to miejsce stworzone dla Ciebie!
56 rodzin odebrało we wtorek klucze do mieszkań w dwóch nowych blokach TBS, które powstały przy ul. Nowy Świat na osiedlu 800-lecia.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
4932 zł – tyle średnio zapłacimy za mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Piotrkowie. Dało to miastu 29. miejsce w Polsce i trzecie w województwie łódzkim. W naszym regionie, chcąc wynająć używany lokal najmniej wydamy w Bełchatowie, który jest czwartym najtańszym miastem (powyżej 50 tys. mieszkańców) w całym kraju według rankingu serwisu rankomat.pl.
Mieszkańcy Koła w gminie Sulejów nie chcą, żeby na terenie ich miejscowości powstała chlewnia. Prywatny inwestor planuje tam wybudować obiekt, w którym miałaby być prowadzona hodowla do 1500 świń. W piątek w świetlicy wiejskiej w Kole odbyło się w tej sprawie spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Sulejowie.
31 sierpnia 2021 roku, swoje 102. urodziny obchodził najstarszy żyjący piotrkowianin, czyli ppłk. John Raymond Benett (wcześniej Jan Książczyk). Podpułkownik jest honorowym obywatelem naszego miasta oraz weteranem II Wojny Światowej, w czasie której jako polski pilot RAF-u (Królewskie Siły Powietrzne) walczył w bitwie o Anglię.
Mieszkanka bloku przy ul. Trzcińskiej 6 zgłosiła prowadzącym magazyn Magiel na antenie Strefy FM problem związany z brakiem drogi dojazdowej dochodzącej do samego budynku. Zdaniem kobiety jest to utrudnienia chociażby dla pogotowia, a dodatkowo osoby chcące podjechać pod blok korzystają z chodnika do niego dochodzącego, a to powoduje jego uszkodzenia, za które muszą płacić mieszkańcy. W tej sprawie zwróciliśmy się do administracji Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
To problem, z którym włodarze miast i mieszkańcy borykają się od lat. Szalejący po ulicach, szczególnie w nocy, motocykliści i kierowcy aut sportowych. Po przerwie spowodowanej epidemią, „rajdowcy” wrócili. Do Magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM prawie codziennie dzwonią zdenerwowani słuchacze z kolejną informacją o ostrych jazdach amatorów dwóch kółek z mocnymi silnikami. Policja zna sprawę i ją monitoruje.
"Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia o godz. 20.00 w Rynku Trybunalskim.
Spektakl oparty jest na przekazie, jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa Trybunalskiego czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem.