Dawne obiekty GKS Piotrcovia przy ul. Batorego wracają w zasoby miejskie. Kilka lat temu trafiły one jako darownizna do kieleckiej Akademii Świętokrzyskiej jednak okazało się, że uczelnia inwestycję przeszacowała. Wykonano jednak część prac remontowych i miasto musiało zapłacić ponad 2,6 miliona aby obiekty odzyskać.
Mieszkańcy osiedla "Wronia" nie mają łatwego życia. Jeszcze kilka miesięcy temu protestowali przeciwko planom wybudowania w okolicy schroniska dla zwierząt. Dziś męczą się, jak sami mówią, ze szczurami, pyłem, smrodem wydobywającymi się
z pobliskiej firmy zajmującej się recyklingiem odpadów.
W 81 rocznicę powstania, najbardziej charakterystyczny zabytek w centrum miasta po wielu latach doczeka się remontu. Rozstrzygnięto przetarg na remont elewacji wieży ciśnień. Jego koszt to ok. 877 tysięcy złotych.
Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po sesji 24 kwietnia, bo cena remontu okazała się nieco wyższa niż wcześniej planowano. Radni muszą wyrazić zgodę na tę zmianę w budżecie miasta.
Po wielu miesiącach dyskusji jest decyzja w sprawie przeniesienia piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.
- Stadion Concordii przy ulicy Żwirki będzie modernizowany. Pragnę o tym zapewnić wszystkich, którzy losem obiektu są zainteresowani - zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - To nie jest jakieś małe podwóreczko, które wystarczy pozamiatać i posprzątać - dodaje prezydent Chojniak.
Piotrkowski stadion ma spełniać standardy PZPN. Inwestycja jest na razie w fazie projektu. Miasto podpisało pod koniec marca umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „Z bielizną przez pół wieku”. Wystawa zorganizowana została w oparciu o zbiory Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a prezentowana będzie w salach piotrkowskiego Muzeum do 11 maja 2008 r.
Pieniądze, komórka i góralskie klapki...to tylko niektóre z przedmiotów, które trafiły do piotrkowskiego Biura Rzeczy Znalezionych. Biuro działa w Urzędzie Miasta w Piotrkowie od kilku miesięcy.
Jest słabo widoczna zarówno w dzień, jak i o zmierzchu. Zdarza się, że kierowcy jadący od strony Sulejowa gwałtownie hamują i w ostatniej chwili zmieniają pas ruchu. Cudem nie doszło tam jeszcze do wypadku. Mowa o barierce zamykającej pas ruchu ustawionej przy światłach, tuż przy wjeździe do Piotrkowa od strony Sulejowa. Umieszczone na niej światła są prawie niewidoczne.
Nie pomogło ograniczenie prędkości ani postawienie znaków "stop". W rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Energetyków znów doszło do wypadku. Ranne zostały trzy osoby. Czy musi dojść do tragedii, aby władze miasta porządnie zajęły się problemem niebezpiecznego skrzyżowania? A może wystarczyłoby uruchomić istniejącą sygnalizację świetlną? Miasto obiecało, że do końca czerwca światła będą działać. Trzymamy za słowo!
Jeszcze 2 lata temu przed jednym z bloków przy ulicy 9 Maja w Piotrkowie Trybunalskim rosła rozłożysta jabłoń - dziś po drzewie został niewielki dołek. Nie tak dawno przed tym samym blokiem rósł wielki, stary cis - dziś po drzewie został jedynie pień.
Niektórych mieszkańców naszego miasta bulwersuje drastyczne, według niektórych, pozbywanie się drzew z terenów blokowisk.