Piotrków dostanie 250 tysięcy złotych z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Piotrków znalazł się na liście 240 miast i gmin, których wnioski rozpatrzono pozytywnie.
Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny odroczył sprawę toczącą się z udziałem Anny Z* w celu pozbawienia jej praw rodzicielskich wobec jej 13-letniego syna Stanisława Z*. Czy po długiej walce o syna matka będzie mogła zostać ze swoim dzieckiem? Czy ten dramat rodzinny wreszcie będzie miał swój koniec?
Na odpowiedzi na te pytania czekamy już od grudnia ubiegłego roku. Wtedy w piotrkowskim sądzie miała miejsce ostatnia sprawa w procesie o odebranie praw rodzicielskich matce i umieszczenie jej 13 - letniego syna w rodzinie zastępczej
Niewiele jest dziś wiejskich kościołów, do których sztuka sakralna, w pełnym tego słowa znaczeniu, zawitała i zachowała się do naszych czasów. Ten kościół jest bezcenny ze względu na mieszczce się wewnątrz obrazy i freski, bo są one wykonane przez jednego z czołowych polskich malarzy Młodej Polski, ucznia samego Jana Matejki, Józefa Mehoffera. Zasłynął on m.in. jako autor witraży w kolegiacie we Fryburgu w Szwajcarii.
Trzy oddziały piotrkowskiego Szpitala Rejonowego: urologiczny, kardiologiczny, chirurgiczny, doczekają się modernizacji. Trwają obecnie przygotowania do wyłączenia tych oddziałów z użytku. Nastąpi to najprawdopodobniej w czerwcu.
Sportowo Piotrków stoi nieźle – ciągle aktualnymi wicemistrzyniami Polski są piłkarki Piotrcovii, jedną z rewelacji sezonu obwieszczono piłkarzy Focus Park Kipera, medale zdobywają zapaśnicy AKS, nieźle w III lidze radzą sobie futboliści Concordii. Wiele innych miast może nam pozazdrościć. Niestety, baza sportowa, a przede wszystkim stan miejskich boisk wołają o pomstę do nieba.
Działka, na której kiedyś mieściła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Piotrkowie ma zostać wystawiona do sprzedaży. Władze miasta rozpoczynają w ten sposób projekt „Podzamcze”.
Choć nigdy nie cieszyła się taką renomą jak „Europa” czy „Staromiejska”, nie było piotrkowianina, który by jej nie znał, choćby ze słyszenia. Wystrój lokalu był wielokrotnie tematem żartów i artykułów w lokalnej prasie. W odróżnieniu jednak od swych „koleżanek” pierwszej kategorii, „Mozaika” dwukrotnie „zagrała” przed kamerą…
Przez cały miesiąc, aż do 31 maja trwać będą Piotrkowskie Dni Kultury. W ich ramach mieszkańcom proponowane będą koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, spektakle i warsztaty.
Dawne obiekty GKS Piotrcovia przy ul. Batorego wracają w zasoby miejskie. Kilka lat temu trafiły one jako darownizna do kieleckiej Akademii Świętokrzyskiej jednak okazało się, że uczelnia inwestycję przeszacowała. Wykonano jednak część prac remontowych i miasto musiało zapłacić ponad 2,6 miliona aby obiekty odzyskać.
Jedna z najokazalszych i najmłodszych zarazem kamienic przy alei 3 Maja. Budowano ją z myślą o siedzibie gubernialnej Izby Skarbowej. Jak się jednak okazało, urzędnicy nie cieszyli się zbyt długo nowym nabytkiem. Niewiele również brakowało, by kompletnie strawił ją ogień...