- Bardziej odpowiadało mi przyjęcie od Chrystusa szlachetnych i pięknych elementów jego nauki, które również w życiu współczesnym reprezentował dla mnie socjalizm. Nie doszedłem więc do zasadniczego negowania religii, ale związane z nią obrządki stały się dla mnie obce - mawiał Witalis Zygmunt Zaremba, urodzony w Piotrkowie działacz PPS-u.
Areszt Śledczy w Piotrkowie odwiedzi Lech Dyblik, znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, również pieśniarz.
Jedenaście mieszkań socjalnych powstanie w zdegradowanych budynkach w Bogusławicach, kiedyś funkcjonował tam PGR. Jak podkreśla burmistrz Wolborza, nie byłoby to możliwe, gdyby nie dotacja z Urzędu Marszałkowskiego pozyskana przez urzędników. Wartość projektu to 1 milion 300 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie wyniesie 900 tys.
Aby osiągnąć możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb materialnych i duchowych wszystkich ludzi, trzeba zastąpić ustój kapitalistyczny, ustrojem socjalistycznym.
Ruch socjalistyczny powinien powstać na nowo. Powinien być budowany w drodze ewolucji kapitalizmu, którego celem jest wyzysk jednostki a potem całych społeczeństw, a nie dobro człowieka. Ewoluować powinien poprzez budowanie najpierw socjaldemokracji, w drodze rozwoju naukowego, kulturowego i technologicznego społeczeństw.
Skazani z piotrkowskiego Aresztu Śledczego porządkowali cmentarz żydowski. Jak informują władze jednostki, osadzeni wykazali się dużym zaangażowaniem w wykonywaną pracę.
Mimo coraz większych nakładów finansowych, kolejka po gminny lokal nie skraca się. W 2014 roku na gospodarkę mieszkaniową piotrkowski magistrat przeznaczył blisko 10 milionów złotych.
Radny Rady Miasta Szymon Miazek oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów w Piotrkowie zaprosili mieszkańców do włączenia się w akcję rozdawania „Kart życia”.
Federacja Młodych Socjaldemokratów apeluje do władz Piotrkowa o wprowadzenie na terenie całego miasta bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu. - W Koszalinie czy w Nowym Sączu to się udało. Dlaczego nie u nas? - pytają młodzi socjaldemokraci, których wsparł poseł Artur Ostrowski.
Mieszkała w pełnostandardowym mieszkaniu komunalnym. Czynszu nie płaciła, została eksmitowana do lokalu socjalnego. Tam historia się powtórzyła, trafiła więc do lokalu o jeszcze niższym standardzie. Opuszczając poprzednie mieszkanie, okradła je. To, co dało się wymontować, oddała na złom. Sprawa trafiła do prokuratury. Dziś, mieszkając w lokalu o najniższym standardzie, bełchatowianka płacić czynszu oczywiście również nie zamierza. Przez takich lokatorów dług w bełchatowskiej mieszkaniówce urósł już do 6 mln zł.
Prawo do korzystania z biletów socjalnych uprawniających do ulgowej opłaty za przejazd autobusami MZK w Piotrkowie przez osoby bezrobotne zostało wstrzymane do odwołania - ma to związek z zaskarżeniem uchwały przez wojewodę i koniecznymi poprawkami.