21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w piątek prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak spotkał się z pracownikami placówek pomocy społecznej, aby podziękować za pracę na rzecz mieszkańców miasta.
Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim ppłk Robert Sójta i Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podpisali umowę, na podstawie której dwóch osadzonych skierowanych zostało do prac na terenie gminy Wolbórz. Będą to działania w tzw. systemie bez konwojenta.
Nawet dwudziestu osadzonych, przebywających w piotrkowskim Areszcie Śledczym, zostanie zatrudnionych przez przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją mięsa, wędlin i drobiu. Ma to pomóc w procesie ich resocjalizacji.
Dwunastu skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w piotrkowskim areszcie ukończyło właśnie kurs zawodowy. Tym razem osadzeni był to kurs technologa robót wykończeniowych w budownictwie.
Niebawem minie pięć lat od wprowadzenia programu „Rodzina 500+". W założeniu rządzących miał nie tylko poprawić kondycję finansową polskich rodzin, ale i pozytywnie wpłynąć na sytuację demograficzną kraju. Czy się udało?
W ramach wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika Socjalnego 2020 wyróżniono osoby, których zaangażowanie w pracę na rzecz mieszkańców wykracza poza zakres wykonywanych obiwiązków. Mimo trudnych warunków epidemicznych pomoc osobom potrzebującym nie ustaje, a wyróżnieni pokazują, że mimo utrudnień można angażować się w działania pomocowe.
21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji burmistrz Wolborza Andrzej Jaros spotkał się z pracownikami wolborskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jacek Pałkiewicz, podróżnik, odkrywca, eksplorator, pisarz, trener survivalu, spotkał się ze skazanymi w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim.
W pierwszym kwartale 2019 roku zakończyła się budowa 11 mieszkań socjalnych w Bogusławicach w gminie Wolbórz. We wtorek (20 sierpnia) klucze do siedmiu z nich odebrali mieszkańcy.
Gminy w Polsce mają za mało lokali komunalnych, a te istniejące są nierzadko wyeksploatowane i utrzymywane w nienależytym stanie technicznym – to główny wniosek płynący z kontroli, którą przeprowadziła Najwyższa Izba Kontroli. Jak sytuacja pod tym względem wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?