Województwo łódzkie, ze względu na swoje centralne położenie, należy do obszarów o najlepiej rozwiniętej sieci dróg szybkiego ruchu. Obecnie możemy korzystać z najważniejszych szlaków drogowych, m.in. z autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Równie silnie rozwinięta jest także sieć dróg ekspresowych. S8 prowadzi z północnego wschodu województwa na południowy zachód, łącząc stolicę kraju z Dolnym Śląskiem, natomiast S14 stanowi zachodnią część ringu drogowego wokół aglomeracji łódzkiej.
Karty parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, których data ważności minęła 30 września, przedłużyły się z mocy prawa do 31 marca 2025 r. Wszystkie pozostałe osoby muszą ponownie złożyć wniosek o nową kartę. Tymczasem zespołom orzeczniczym brakuje blankietów. Dodruk blankietów planowany jest na październik.
Ostatnia walka plutonowego Stefana Karaszewskiego zostanie zrekonstruowana 7 września, w godz. 15-17 w Skansenie Rzeki Pilicy przy ul. Modrzewskiego 9/11. Poza inscenizacją będzie można również obejrzeć sprzęt i wyposażenie wojskowe. Wstęp wolny.
Secesyjną willę na ul. Dąbrowskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim kojarzy niemal każdy mieszkaniec miasta. Willa Wanda projektu Feliksa Nowickiego powstała w 1905 roku. Mieściło się tu Centralne Biuro Werbunkowe Legionów Polskich, w czasie wojny gestapo zaś po II Wojnie Światowej budynek był własnością wojska. Do 2010 roku swoją siedzibę miała tu np. Wojskowa Komenda Uzupełnień. Później willa została sprzedana w prywatne ręce. Nowi właściciele wyremontowali dach czy zabytkowe figury, jak nieoficjalnie wiadomo jeszcze kilka lat temu były plany na porozumienie z rządem na stworzenie w Wandzie muzeum Legionów Polskich. Od ponad miesiąca budynek jest znów na sprzedaż, kto kupi secesyjną willę i co powinno w niej powstać?
Dwie rowerzystki zginęły w wypadku drogowym, do którego doszło w czwartek na ulicy Mostowej w Tomaszowie Mazowieckim. Policja potwierdza, że sprawca bezpośrednio po wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.
Już po raz kolejny wierni Piotrkowa Trybunalskiego spotkają się na placu Kościuszki przy klasztorze OO. Bernardynów, aby wspólnie publicznie odmawiać różaniec. Spotkanie według organizatorów ma na celu powstrzymanie aborcji w Polsce.
13-letnia Marysia Krak choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe z przewagą lewej strony. Rodzina wraz z dziewczynką nie poddaje się jednak i walczy o usamodzielnienie się Marysi. "Dzielna wojowniczka" jak nazywają ją rodzice, ma szanse chodzić samodzielnie, potrzebna jest jednak kosztowna rehabilitacja. Aby zebrać na nią środki, rodzice Marysi organizują wyjazd rowerowy "Gofry z Marysią na Helu". Start wycieczki nad morze z Piotrkowa Trybunalskiego zaplanowano na piątek.
Supernowoczesny stół do rehabilitacji kręgosłupa, jak ze statku kosmicznego, służy już pacjentom szpitala w Piotrkowie. Wykorzystywany jest m.in. przy leczeniu rwy kulszowej. To mniej bólu dla pacjenta i efektywniejsza rehabilitacja.
PKP S.A dąży do tego, aby czas spędzony na dworcu i zaplanowana podróż przebiegała w sposób komfortowy i przyjazny dla wszystkich pasażerów, z uwzględnieniem potrzeb osób o ograniczonej mobilności, którym poruszanie się w przestrzeni miejskiej sprawia trudność – czytamy na stronie Polskich Kolei Państwowych. Tymczasem na dworcu w Piotrkowie jest z tym spory problem. Niepełnosprawni nie mogą bowiem spokojnie przejść (przejechać) z peronu na peron. A właściciel dworca nie reaguje.
Łódź hybrydowa, skuter wodny, samochód z napędem 4x4, kamery termowizyjne, namiot ratowniczy, specjalistyczne kombinezony… Do WOPR-ów z naszego regionu trafi kolejny sprzęt ratowniczy. Wszystko dzięki głosom mieszkańców oddanym w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego.