"Żywy się w ich ręce nie oddam" inscenizacja w Skansenie Rzeki Pilicy

Tomaszów Piątek, 06 września 20247
Ostatnia walka plutonowego Stefana Karaszewskiego zostanie zrekonstruowana 7 września, w godz. 15-17 w Skansenie Rzeki Pilicy przy ul. Modrzewskiego 9/11. Poza inscenizacją będzie można również obejrzeć sprzęt i wyposażenie wojskowe. Wstęp wolny.
Fot.: MCK Tomaszów Mazowiecki Fot.: MCK Tomaszów Mazowiecki

Inscenizacja ożywi dramatyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej i przeniesie widzów do tragicznego momentu w historii Polski.

 

Stoiska promocyjne przygotują 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Jednostki Strzeleckiej 1002 z Tomaszowa Mazowieckiego. Rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów” – sekcja polska, zaprezentują historyczne mundury i wyposażenie żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza (KOP).

 

Dodatkowo animatorzy zadbają o kreatywne zajęcia, które pozwolą najmłodszym twórczo spędzić czas.

 

Zadanie publiczne realizowane w ramach konkursu „Pamiętając o przeszłości” ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej – Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON.


Zainteresował temat?

3

1


Zobacz również

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytam ~pytam (Gość)06.09.2024 16:44

W czyje ręce nie chciał się oddać żywy nasz bohater?

40


Realia ~Realia (Gość)06.09.2024 15:25

Tylko co ma to wspólnego z Tomaszowem, skoro zdarzenie, miało miejsce w Kosowie? Kolejny piknik wyborczy, tyle, że ten jest,, uśmiechnięty", a te pisowskie były,, nielegalne".

45


fakty z historii ~fakty z historii (Gość)06.09.2024 14:59

Z tego co do tej pory mi wiadomo, ostatnia walka Stefana Karaszewskiego miała miejsce we wsi Kosów, niedaleko torów kolejowych, gdzie zginął w nierównej walce z wojskami niemieckimi.Wydarzenie to upamiętnia głaz-pomnik znajdujący się obok przejazdu kolejowego we wsi Kosów, który poświęcony jest temu bohaterskiemu, polskiemu żołnierzowi.

110


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat