Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
W związku z sytuacją epidemiczną i obowiązującymi obostrzeniami dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne dwa tygodnie – do 11 kwietnia – przekazała w czwartek PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
„Od okresu pandemii obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania naszymi działaniami. A my przydzielamy dotacje, do których każdy przedsiębiorca musi wnieść wkład własny. Oznacza to, że przedsiębiorcy są w na tyle dobrej sytuacji, że myślą nie tylko o przetrwaniu, ale też o rozwoju oraz nowych inwestycjach i innowacjach” – powiedziała Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP w rozmowie z Wojciechem Surmaczem, prezesem PAP.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Remigiusz Mróz – to autor, którego przedstawiać nie trzeba. Nazwisko Stefana Dardy też kojarzą czytelnicy książek w klimacie grozy, a to dwóch autorów, których polecamy w tym tygodniu. Mamy też propozycję dwóch książek, które traktują o uczuciach i więzi między dwiema osobami.
W dniach od 15 do 19 marca żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli kurs przetrwania pn. "SERE na poziomie B" w terenie leśnym. Kurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną i odbył się w 9ŁBOT po raz pierwszy. Grupa Terytorialsów przez kilka dni musiała przetrwać na terenie Nadleśnictwa Przedbórz, z ograniczonym dostępem do pożywienia i wody, wykonując szereg zadań w trudnych warunkach atmosferycznych w określonym czasie.
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, których jest już ponad 2 miliony, to główna siła napędowa polskiej gospodarki – jak wynika z danych GUS, generują już niemal połowę polskiego PKB. Jednak czy Polska to dobre miejsce do prowadzenia własnego biznesu? Mimo, że niemal 60% badanych uważa, że Polacy posiadają predyspozycje i cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry przedsiębiorca, to jednocześnie warunki do prowadzenia i rozwijania biznesu w Polsce aż 40% z nas ocenia jako niekorzystne. W odpowiedzi na współczesne wyzwania właścicieli firm, rusza inicjatywa „Urodzeni Przedsiębiorcy”, której misją jest docenienie, wzajemne wsparcie, wymiana doświadczeń oraz edukacja na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości.
W przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły z powodu COVID-19 rodzicom przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Wynosi on 80 proc. wynagrodzenia i wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy.
W Uniwersyteckim Szpitalu w Łodzi zmarł podbity na początku marca ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego. O śmierci poinformowała na swojej stronie diecezja radomska. Pobicia księdza miał dokonać kościelny tamtejszej parafii.
W środę rozpoczynają się próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają trzy dni. Odbywać się będą stacjonarnie w szkołach, w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.