Tylko w trzech miejscach w powiecie piotrkowskim i Piotrkowie w tym roku badana była woda. Tylko te trzy miejsca zgłoszono bowiem jako miejsca wykorzystywane do kąpieli.
Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Jerozolimska 29) w Piotrkowie przeprowadzona zostanie przez pracowników sanepidu akcja oświatowo-zdrowotna.
Zimy prawie nie było, ale na wirusy zawsze “możemy liczyć”. Okazuje się, że region łódzki jest najbardziej zagrożony atakiem wirusów grypy. To tutaj liczba zachorowań wciąż rośnie. Piotrkowski sanepid w marcu odnotował już prawie pół tysiąca zachorowań.
- W ostatnim czasie nastąpił wzrost zachorowań na choroby grypopodobne - informuje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piotrkowie, która w lutym zarejestrowała 434 podejrzenia grypy. W styczniu podejrzeń grypy było 268, a tylko do 10 marca aż 419.
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia pracownicy piotrkowskiego Sanepidu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Przekonywali ich, że palić nie warto.
Wiele osób leczy się na własną rękę używając antybiotyków. - Nie nadużywajmy tych leków - apelują pracownicy sanepidu.
Od dwóch lat piotrkowski sanepid przypominał o tym dlaczego i gdzie palenie jest zabronione. W ubiegłym tygodniu podsumowano realizowany w Piotrkowie ogólnoświatowy projekt „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.
Inspektorzy piotrkowskiego sanepidu kontrolują ośrodki kolonijne i obozowe działające na terenie byłego województwa piotrkowskiego. Na szczęście na naszym terenie nie ma takich przypadków jak ten z miejscowości Zgon, gdzie ośrodek kolonijny był w ruinie.
- Trzeba uważać gdzie się kąpiemy - apeluje komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Włodzimierz Kapiec.
W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim są jedynie dwa tzw. miejsca wykorzystywane do kąpieli.