Policjanci z piotrkowskiej Komendy wspólnie z pracownikami sanepidu zabezpieczyli 229 opakowań dopalaczy.
Za kilka dni (7 IV) obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia, tym razem jego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo żywności. Obchody przebiegać będą pod hasłem „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”.
fot. TVR
Wygląda na to, że moda na nieszczepienie dzieci dotarła także do nas. Piotrkowski sanepid odnotował już 19 przypadków uchylania się od szczepień. W dwóch wdrożono postępowanie, którego efektem końcowym ma być nałożenie na rodziców dziecka kary pieniężnej – nawet 1500 zł. A co jeśli ukarani zapłacą, a dziecka i tak nie zaszczepią?
Ponad 400 opakowań dopalaczy zarekwirował piotrkowski sanepid wraz z policją.
- W ostatnim czasie na piotrkowskim rynku pojawiły się środki zastępcze pod nazwą „Odświeżacz do bidetu o zapachu migdałowym”, „Odświeżacz do toalet o zapachu figowym” oraz imitacja produktu „Migdałowy dym” i „Figowy dym” – ostrzega piotrkowski sanepid. Uwaga! To dopalacze!
Wkrótce (18 listopada) obchodzić będziemy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach.
W powiecie piotrkowskim rusza kolejna, IX już edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!”. - Głównym celem programu jest dbałość o własne zdrowie poprzez aktywny styl życia i zbilansowaną dietę – informuje piotrkowski sanepid.
Wygląda jak... róża z lukru zdjęta z tortu weselnego albo jak różyczka zrobiona z marchewki, ewentualnie jak egzotyczny kwiat. Dziwne znalezisko przyniosła do naszej redakcji mieszkanka Piotrkowa.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim realizuje w powiecie piotrkowskim „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Program jest współfinansowany z funduszy szwajcarskich w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
Tylko w trzech miejscach w powiecie piotrkowskim i Piotrkowie w tym roku badana była woda. Tylko te trzy miejsca zgłoszono bowiem jako miejsca wykorzystywane do kąpieli.