Prezydent miasta Krzysztof Chojniak zawiesił Gabrielę Burzyńska w wykonywaniu obowiązków dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie.
Dni Miasta wspólnie z Biesiadą Rodzinną – taką decyzję podjęły nowe władze Sulejowa i stąd w ten weekend mieszkańcy mieli podwójne atrakcje. Podklasztorze – bo tam odbyła się impreza – klimatem nawiązywało do średniowiecza.
Kto w tym roku otrzyma zaszczytny tytuł "Za Zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego"? Kandydatów można zgłaszać do 7 września, a zwycięzcę poznamy podczas Dożynek Powiatowych.
Nie milkną echa decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który unieważnił zakaz poruszania się motorówkami i skuterami na Zalewie Sulejowskim. Hieronim Andrzejewski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, jest przekonany, że Sejmik Wojewódzki powinien wydać nową uchwałę w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i wprowadzić niezbędny reżim ochronny.
Wszystko zaczęło się 25 lipca 1915 roku, to właśnie wtedy na świat przyszła Regina Jakubik. Mieszkanka gminy Rozprza doczekała się 3 dzieci, 7 wnuków oraz 8 prawnuków. 25 lipca 2015 roku jubilatka obchodziła jubileusz 100 urodzin.
Marzec – policja otrzymuje informację, że w Ośrodku doszło do „innych czynności seksualnych” pomiędzy wychowankami, sprawa trafia do sądu. Kwiecień – kolejne zawiadomienie – jedno z dzieci napiło się rozpuszczalnika. Czerwiec – uczeń piątej klasy swoim zachowaniem demoralizuje pozostałych. Kuratorium w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie stwierdza nieprawidłowości, np. niereagowanie na agresję i próby wyłudzenia pieniędzy, do których miało dochodzić w placówce. Dyrekcja nie przyznaje się do winy.
Sopot, Zielona Góra i Katowice to najbardziej zielone miasta w Polsce. Jak bardzo zielony jest Piotrków Trybunalski?
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie ma duże doświadczenie w edukacji artystycznej dorosłych. Dla swoich podopiecznych (Klub Seniora) organizuje różnorodne warsztaty (decoupage/ceramiczne, komputerowe, fotograficzne, plastyczne, kabaretowe, teatralne, wokalne, taneczne).
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.
Drogie panie, dobrze zastanówcie się nad wyborem osoby, która będzie z wami przy porodzie. Nie zawsze bowiem wybór jest trafny. Nie zdziwcie się, jeśli przyszły tata, zamiast trzymać was za rękę, będzie liczył samochody przejeżdżające przez Rakowską albo pisał SMS-y.