W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie interweniowała policja. Funkcjonariusze zjawili się w placówce w czwartek około południa, a powodem było podejrzenie, że jeden z wychowawców jest pijany.
W sobotę w szopce bożonarodzeniowej u Bernardynów na świat przyszło koźlątko, w niedzielę z kolei urodziła się owieczka.
Choć wydawać by się mogło, że to Święta Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale i na świecie obchodzone są bardziej uroczyście, to z przeprowadzonej sondy w Radiu Strefa FM wynika, że również Wielkanoc ma swoich zwolenników.
Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest rozpoczęcie Wigilii wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie. Zapytaliśmy piotrkowian czy pielęgnują tę tradycję oraz czy przy dzisiejszym trybie życia jest to w ogóle możliwe?
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów została laureatem XXII edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 250 pracowników.
U ojców Bernardynów oprócz tradycyjnej szopki z żywymi zwierzętami, za głównym ołtarzem powstaje jedyna w regionie ruchoma wystawa bożonarodzeniowa.
Anna Szymczyk z Kuznocina jest jedną z najstarszych mieszkanek gminy Wolbórz.
W najbliższą niedzielę (20 grudnia) w Piotrkowie odbędzie się miejska wigilia. Początek o godzinie 17.00 w Rynku Trybunalskim.
Mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie, ale nie tylko mogą zrobić coś dla ziemi – wystarczy zgasić światło na 5 minut w ramach akcji „Zgaś dla Ziemi”, którą 18 grudnia o godz. 18.00 organizuje Publiczne Gimnazjum w Tomawie. Akcja jest organizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Roku Światła.
W Zakościelu, gm. Inowłódz rozpoczyna się od dziś kolejna edycja interaktywnego widowiska, które przypomina o narodzinach Jezusa Chrystusa. Półtoragodzinny spektakl, w którym biorą udział przyjezdni goście rozgrywa się w wielu miejscach – w sali widowiskowej, w lesie oraz nad rzeką. Przenosi widzów i uczestników w klimat sprzed 2000 lat.