W tym roku Dni Radomska połączono z dwiema innymi miejskimi imprezami. 21 i 22 czerwca będzie się wiele działo.
Przez kilka godzin zablokowana była jedna jezdnia krajowej „jedynki” w stronę Katowic - w Ładzicach, w okolicach Radomska.
Zumba, breakdance, hip hop, taniec towarzyski - moda na taniec zatacza coraz szersze kręgi. Tańczą i młodsi, i starsi. Specjalnie dla nich Miejski Dom Kultury w Radomsku przygotowuje wyjątkową atrakcję.
Kilkadziesiąt tabliczek przypominających o tym, że przed wojną w Radomsku mieszkała duża społeczność żydowska, pojawi się na ulicach miasta. To pomysł Racheli Kesselman.
Na ulice Radomska wychodzą ponadnormatywne policyjne patrole. Porozumienie w tej sprawie podpisano w urzędzie miasta. Za dodatkową pracę policjantów zapłaci samorząd. Przypomnijmy, że w mieście trwa procedura likwidacji straży miejskiej.
Radomszczańscy urzędnicy podsumowują jak radomszczanie radzą sobie z
segregowaniem odpadów po wprowadzeniu ustawy śmieciowej. Z danych wynika, że nie jest źle.
Zmieniła się organizacja ruchu w centrum Radomska. Rozpoczął się remont jednego z największych skrzyżowań, łączącego ulice: Stara Droga, Krakowska i Targowa. To odcinek drogi krajowej nr 91, czyli tzw. „stara trasa” w kierunku Częstochowy.
Kilkadziesiąt osób przeszło ulicami Radomska w geście solidarności z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy od kilkunastu dni protestują w Sejmie. Niesiono transparenty. Wśród manifestantów byli radomszczańscy rodzice wychowujący takie dzieci.
Choć zima w tym roku nam zbytnio nie dokuczyła to i tak na drogach zostawiła swoje ślady. Dziury, wyrwy trzeba załatać. Nie inaczej jest w powiecie radomszczańskim. Starostwo dzieli pieniądze i rozpoczyna pierwsze remonty.
Mieszkańcy ul. Krakowskiej protestują przeciwko nadaniu rondu imienia Lecha Kaczyńskiego. Argumentują to faktem, iż wymieniona osoba nic dla Radomska nie zrobiła.