Burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros, otrzymał absolutorium z wykonania budżetu miasta i gminy Wolbórz za rok 2020.
Wniosek o zwołanie najbliższej sesji piotrkowskiej Rady Miasta w trybie stacjonarnym skierował do przewodniczącego Mariana Błaszczyńskiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni PiS podkreślają, że w związku z luzowaniem obostrzeń i spadkiem zachorowań na Covid-19 należy również przywrócić obradowanie w tradycyjny sposób oraz merytoryczną dyskusję na sesjach RM.
Klub radnych PiS w Piotrkowie, zwrócił się do magistratu z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy. Można byłoby wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Dzięki temu każdy mógłby pomóc osobom potrzebującym.
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.
Sesje piotrkowskiej Rady Miasta od blisko roku odbywają się w trybie korespondencyjnym. Zakłada on, że po zapoznaniu się z porządkiem obrad, radni przesyłają ewentualne pytania oraz informację jak głosują do Urzędu Miasta, a podczas samej sesji przewodniczący tylko odczytuje wyniki. Takiemu trybowi obrad sprzeciwiają się radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy skierowali pismo w tej sprawie do wojewody.
Czterech radnych z Wolborza nie poparło przekazania dodatkowych środków finansowych na rozbudowę i modernizację budynku Towarzystwa Sportowego Szczerbiec Wolbórz.
Z 50 na 150 złotych zostanie zwiększona stawka mandatu za brak opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie, z kolei miesięczny abonament dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca zapłacą 85 złotych. Decyzję w tej sprawie podejmą miejscy radni.
Radni piotrkowskiej Rady Miasta reprezentujący klub Prawa i Sprawiedliwości, zaproponowali by wszyscy rajcy otrzymywali jedynie 50% swoich diet do czasu, gdy posiedzenia Rady będą się odbywać korespondencyjnie. Argumentują to tym, że obecna forma pracy, nie jest aż tak czasochłonna jak tradycyjne spotkania i liczą na to, że pozostali radni poprą tę koncepcję.
Problem mieszkańców bloku przy Sygietyńskiego w Piotrkowie nadal nie rozwiązany. Rada Miasta nie wyraziła bowiem zgody na przyjęcie oświadczenia o odwołaniu darowizny i nie wyraziła zgody na przeniesienie tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa. A to zdaniem mieszkańców dałoby możliwość wykupu mieszkań w tym bloku. Lokatorzy starają się o to od 20 lat, wielokrotnie protestowali przed Urzędem Miasta. Wystosowali też kolejny list do radnych, który odczytała na środowej sesji radna Wiesława Olejnik
Nie jak pierwotnie zakładano 24 stycznia, ale 11 kwietnia mieszkańcy Sulejowa będą mogli podczas wyborów uzupełniających, wskazać swojego przedstawiciela w głosowaniu na radnego Rady Miejskiej.