Advertisement

Piotrków pomoże Równemu

Środa, 30 listopada 202234
Piotrków Trybunalski włączy się w pomoc dla Równego na Ukrainie. Podczas środowej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych na pomoc dla ukraińskiego miasta partnerskiego.

Ładuję galerię...

Piotrków ma wspomóc Równe kwotą 70 tysięcy złotych. Nie będzie to jednak pomoc finansowa, a rzeczowa. Za te środki miasto planuje zakupić to, co najbardziej jest na Ukrainie potrzebne, czyli sprzęty służące do wytwarzania prądu. 

Będą to generatory małej mocy. Celowo to podkreślam, ponieważ tak naprawdę są tam potrzebne generatory, ale dużej mocy. Gdybyśmy mogli je nabyć, to byśmy właśnie takie sprzęty kupili. Niestety nie ma ich na rynku. Z tego względu ograniczamy się na razie do nagrzewnic oraz tych mniejszych generatorów - wyliczał prezydent Krzysztof Chojniak. 

Wcześniej urzędnicy zwrócił się do przedsiębiorców z prośbą o wsparcie Równego, co spotkało się z dużym odzewem. Lokalne firmy przekazały m.in. artykuły spożywcze oraz piece do ogrzewania węglem lub drewnem. 

To pierwsza część naszej pomocy. Będziemy cały czas obserwować rynek. Jeśli generatory dużej mocy będą znów dostępne, to wówczas będziemy chcieli przekazać dla równego kolejny sprzęt - podkreślił prezydent.

Dary dla Równego mają wyjechać w ciągu najbliższych 7-10 dni. 

 

Sama inicjatywa pomocy dla Ukrainy to odpowiedź na apel mera miasta Równe. Po kolejny rosyjskim ataku rakietowym i zniszczeniu infrastruktury w mieście poprosił on zaprzyjaźnione samorządy o pomoc i przekazanie niezwykle potrzebnego sprzętu. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

9


Advertisement
Advertisement

Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jest źle ~jest źle (Gość)01.12.2022 13:19

Niestety drodzy rodacy za późno.Ten kraj już nie wróci do równowagi przez dłuuuuugie lata.Ciężar jaki ponieśliśmy,ponosimy i poniesiemy doprowadzi nas do całkowitej ruiny.Każdy rozsądny obywatel wie,że dzisiejsza drożyzna i podwyżki z tygodnia na tydzień to właśnie skutki nieprzemyślanej polityki Państwa.Polska przyjmując tak dużą liczbę emigrantów bez jasnego określenia warunków i zasad udzielenia pomocy.Nie jest już w stanie zatrzymać negatywnych skutków tego zjawiska.Pod pojęciem pomoc mamy tutaj do czynienia z rozdawnictwem kosztem podatnika.Niestety skala emigracj jest już tak duża,że goście zaczną czuć się gospodarzami.To niestety dominująca cecha tego kraju.Dla obcych wszystko a dla swoich nic.Wojna to oczywiście ogromna tragedia dla niektórych obywateli ukraińskich.Nie daje to jednak prawa,aby rozdawać wszystko i skazywać własnych obywateli na niedostatek.

151


@ndzi ~@ndzi (Gość)02.12.2022 09:47

na szpital pieniedzy brak a na równe zawsze się znajdą

20


Zen ~Zen (Gość)30.11.2022 19:49

Brawo radni:) Podjęliście bardzo dobrą decyzję! Na Ukrainie ludzie walczą również o nasze bezpieczeństwo! Należy pamiętać i wyciągać wnioski z historii. Chociaż tyle możemy pomóc i odwdzięczyć się.

914


Co za wstyd ~Co za wstyd (Gość)01.12.2022 18:11

Czopki dlawszystkich, bo ból d.. y z powodu tych 70 tys macie zbyt duży.

24


Gość z batem ~Gość z batem (Gość)30.11.2022 15:15

Do normals czy wy pomagacze chcecie tu mieć Wołyń 2:0 .

176


mniej równy ~mniej równy (Gość)01.12.2022 16:43

Jak równy z Równem.

20


power  ~power (Gość)01.12.2022 14:09

A młode byczki chodzą po maedia markt i kupuja dobre telefony ... ile paczek wysłali na ukraine swoim ziomkom ? ile tirów z darami ukraincy mieszkajacy w polsce od dawna wysłali ?

100


Honorpolski ~Honorpolski (Gość)30.11.2022 20:22

Jestem dziwnie pewien, że tego komentarza, w ramach prewncyjnej cenzury politycznej nie będzie, bo jest bardzo niepoprawna i niewygodna. Czy władze naszego miasta, zwróciły się, skoro władze rządu polskiego, wraz z prezydentem państwa, nie chcą i nie mogą upominać się o polskie sprawy, aby politycy i urzędnicy miasteczka Równego zlikwidowali nazwy i upamiętnienia morderców Polaków, takich jak Szuchewycz, Bandera, Doncow, UPA, OUN? Czy to jest za trudne, czy to jest brak odwagi naszych władz tak ogólnopolskich, jak i samorządowych, w skali kraju? To co będzie cenzura i tych pytań nie ośmielicie się opublikować? Pełne krótkie spodenki?

124


go?ć_aaa ~go?ć_aaa (Gość)01.12.2022 12:05

Kto zabroni bogatemu?

23


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.12.2022 08:08

Sezon wirusowy w pełni, a oni bez maseczek ?? Czy musi być rządowy rozkaz żeby ktoś włączył myślenie ??

25


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat