Dwie szkoły, których organem prowadzącym jest powiat piotrkowski, borykają się z kłopotami finansowymi.
We wrześniu tradycyjnie już dowiemy się, kto wygrał plebiscyt „Zasłużony dla powiatu piotrkowskiego”. Można jeszcze zgłaszać kandydatury.
Wszystko wskazuje na to, że nasz kraj otrzyma z kolejnego budżetu unijnego ponad 300 miliardów złotych. Przedstawiciele poszczególnych samorządów już zastanawiają się, na co wydać te pieniądze. Władze powiatu piotrkowskiego mają już kilka pomysłów.
- Dopłaty bezpośrednie trafią do rolników zgodnie z planem -zapewnia Sławomir Ogrodnik, kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 3 grudnia rolnicy z powiatu piotrkowskiego mogą już pobierać dopłaty bezpośrednie.
Wczoraj (piątek) ok. godz. 6 rano na drodze w Woli Kamockiej w gmina Grabica doszło do wypadku drogowego.
Trwają szkolenia informacyjne dla rolników, którzy zamierzają ubiegać się o dopłaty unijne.
Do tragicznego wypadku doszło 25 lutego 2012r około 10.15 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kozenin w gminie Sławno.
Aż 60 mln złotych otrzymały w latach 2007-2011 gminy powiatu piotrkowskiego na realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 45 mln z tej kwoty otrzymał Piotrków Trybunalski, ponad 6 ,5 miliona trafiło do Moszczenicy a 4 mln 100 tys. do Woli Krzysztoporskiej. Łącznie w całym województwie łódzkim wydano prawie pół miliarda.
Powraca temat likwidacji powiatów. Niedawno tę kwestię poruszył Janusz Palikot dając do zrozumienia, że poprze rząd jeśli ten zdecyduje się na zlikwidowanie ponad 300 jednostek samorządu terytorialnego. Tymczasem takiej ewentualności nie wykluczył minister administracji i cyfryzacji Michał Boni w rozmowie z jedną ze stacji radiowych.
W województwie łódzkim jest 21 powiatów ziemskich i 3 grodzkie: Łódź, Piotrków i Skierniewice. Powiat piotrkowski ma ponad 90 tysięcy mieszkańców.