Inkubator Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego i Wyrobów Cukierniczych oraz Wypieków Pieczywa Ziemi Piotrkowskiej w Czarnocinie coraz bliżej rozpoczęcia działalności. Wciąż trwają prace, związane z przystosowaniem obiektu do rozpoczęcia pracy. W ostatnich dniach to miejsce odwiedzili przedstawiciele starostwa powiatowego.
Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały „Kiermasz przysmaków i słodkości”. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony jest dla małego Gabrysia, który czeka na skomplikowaną operację. Zebrano prawie 23 tysiące złotych.
Pojawiły się w Polsce w XVIII wieku za czasów Augusta Poniatowskiego, choć niektóre źródła podają, że już w XV a nawet w XII w pisano o ciastach przypominających babskie spódnice. To od nich wzięła się nazwa ciasta w tym kształcie – baba, babka, babeczka. Do ich przyrządzenia potrzeba było wielu jaj, masła i drożdży, a receptury na nie były pilnie strzeżone. I uwaga – nie każdy miał do nich dostęp. Początkowo znane były tylko kobietom! Na temat tego smacznego wypieku, dowiecie się więcej z tekstu Beaty Królikiewicz, autorki bloga "Niebo na talerzu".
Jeśli widzimy, że sprzedawca źle traktuje zwierzęta, zawsze możemy to zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii. On po otrzymaniu sygnału powinien przeprowadzić kontrolę stoiska i jeśli oskarżenia są prawdziwe, na handlującego nakładane są odpowiednie kary.
Tomaszowskie Towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami organizuje protest, aby mieszkańcy zwrócili uwagę na to, jak traktowane są zwierzęta w cyrkach. Akcja odbędzie się 4 maja w godzinach od 14.30 do 15.30 przy ul. Strzeleckiej na wprost Areny Lodowej.
Od środy od godziny 18.00 do piątku do godziny 8 rano, w razie nagłego zachorowania możemy udać się do dowolnego punktu świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.
Udało się ustabilizować stan zdrowia Moniki Wojnarowskiej z Piotrkowa Trybunalskiego. Pacjentka trafiła do Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim. Do tego aby utrzymać się przy życiu potrzebowała codziennego przetaczania krwi i płytek. Obecnie stan kobiety pozwolił na przewiezienie jej do specjalistycznej placówki w Białymstoku.
Przebywały w katastrofalnych warunkach, były wychudzone, bez dostępu do wody. Jedenaście psów przetrzymywał w stodołach na terenie Woli Rokszyckiej ich właściciel. W poniedziałek na miejscu interweniowały służby – policja i pracownicy piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uwolniono pięć owczarków, we wtorek udało się uratować kolejną piątkę.
Tylko 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne otrzymał Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie od Łódzkiego Oddziału NFZ, w nowej propozycji kontraktowej na IV kwartał 2017 r. i rok następny. Oznacza to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych. Można sobie wyobrazić jak bardzo wydłużą się kolejki.
Żeby wypłacić pensje, musieli zwołać nadzwyczajną sesję rady powiatu piotrkowskiego. W piątek, 8 stycznia, radni spotkali się podczas nadprogramowej sesji, żeby przyjąć uchwałę, dotyczącą wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej kredytu bankowego.