Nasze drużyny piłkarskie rozegrały mecze kontrolne. Dla czwartoligowców to ostatnie testy, bo już 10/11 sierpnia zaczynają mecze ligowe.
Do wywrócenia żaglówki doszło w sobotnie popołudnie na Zalewie Sulejowskim na wysokości miejscowości Karolinów. Do akcji zadysponowano zespół ratowników z Rejonowego WOPR w Piotrkowie oraz patrol wodny piotrkowskiej policji.
PKP S.A dąży do tego, aby czas spędzony na dworcu i zaplanowana podróż przebiegała w sposób komfortowy i przyjazny dla wszystkich pasażerów, z uwzględnieniem potrzeb osób o ograniczonej mobilności, którym poruszanie się w przestrzeni miejskiej sprawia trudność – czytamy na stronie Polskich Kolei Państwowych. Tymczasem na dworcu w Piotrkowie jest z tym spory problem. Niepełnosprawni nie mogą bowiem spokojnie przejść (przejechać) z peronu na peron. A właściciel dworca nie reaguje.
Rynek Trybunalski znów zamienił się w taneczny parkiet pod chmurką. Za nami kolejna Piotrkowska Potańcówka, która jak zawsze przyciągnęła mnóstwo uczestników. W dobrej zabawie nie przeszkadzał nawet deszcz.
W 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego ratownicy rejonowego oddziału terenowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie uczcili pamięć uczestników powstania.
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyspiesza, a wymagania zawodowe rosną, coraz więcej osób doświadcza problemu pracoholizmu. Choć niektórym może wydawać się, że poświęcanie nadmiernej ilości czasu pracy jest oznaką zaangażowania i ambicji, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Lipcowe tańce pod chmurką przyciągnęły na piotrkowską starówkę tłumy i pokazały, że muzyka i spontaniczne pląsy łączą pokolenia. Czy tak będzie i tym razem? Dowiemy się już w najbliższy piątek podczas następnej miejskiej potańcówki.
Policja, straż pożarna, leśnicy z Nadleśnictwa Piotrków, straż łowiecka, WOPR, straż rybacka, sanepid i wędkarze z PZW uczestniczyli w akcji jaka odbyła się nad dwoma zalewami. Jak podkreślają policjanci były to działania o charakterze kontrolno – prewencyjnym.
Wybór odpowiednich środków dezynfekujących do placówek medycznych jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest skuteczność środka w eliminacji bakterii, wirusów i innych patogenów. Ważne jest, aby produkt był testowany i potwierdzony przez odpowiednie badania. Kolejnym aspektem jest czas działania, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić efektywność dezynfekcji przy dynamicznym funkcjonowaniu placówki. Bezpieczeństwo stosowania jest równie istotne; produkty nie powinny wywoływać alergii ani podrażnień u personelu i pacjentów. Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest zgodność z normami sanitarnymi, które regulują stosowanie środków dezynfekujących w środowisku medycznym.
Policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali 83-latka oraz 34-latka, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h. Zostali oni ukarani wysokim mandatami karnymi oraz stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.