A to za sprawą pikniku dla rodzin zastępczych. Były zabawy z animatorką, zawody sportowe oraz tańce przy muzyce.
Rodziny zastępcze otrzymały bezpłatnie sprzęt komputerowy – laptopy w komplecie z torbami do nich oraz drukarki, a także środki ochronne w postaci maseczek, rękawiczek i płynu dezynfekcyjnego. Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Pierwsze komputery trafiły do piotrkowskich rodzin zastępczych. Po wprowadzeniu obowiązkowej edukacji zdalnej, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie docierały informacje o braku niezbędnego sprzętu w niektórych rodzinach. W związku z tym Urząd Miasta podjął decyzję o zakupie urządzeń dla nich i dla placówek sprawujących opiekę zastępczą.
Pożegnaliśmy Annę Czapczyk, działaczkę opozycji antykomunistycznej, wieloletnią członkinię Solidarności oraz wolontariuszkę, zaangażowaną w działalność Oratorium św. Antoniego przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie. W ostatniej drodze towarzyszyli jej rodzina i bliscy, a także osoby, z którymi współpracowała na różnych płaszczyznach swojej aktywności.
23 czerwca w wieku 64 lat zmarła Anna Czapczyk, lokalna działaczka opozycji antykomunistycznej, wieloletni członek Solidarności, pracownik administracji publicznej, wolontariuszka, zaangażowana w działalność Oratorium św. Antoniego przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie. Całe swoje zawodowe życie związała z Piotrkowem, także tutaj założyła rodzinę.
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące przestępczości w poszczególnych powiatach. Czarnymi punktami są Wałbrzych czy Nowy Sącz. Jak wypadł Piotrków i powiat piotrkowski?
Rodzeństwo Paulina, Piotr, Łukasz, Karolina, Basia, Asia i Aneta z gminy Ręczno trzy lata temu stracili mamę. Pod koniec czerwca w wypadku samochodowym zginął ich tata, zaś macocha nie chciała się nimi zająć, podobnie jak reszta rodziny. Pod swój dach przyjęli ich Ewa i Robert Wachurowie, którzy nie pozwolili, by dzieci trafiły do domu dziecka. Teraz w jednym domu jest ich trzynaścioro, sześcioro dorosłych i siedmioro dzieci. W planach był remont, jednak rzeczywistość okazała się trudniejsza, bo plany budowlane przerosły możliwości finansowe rodziny.
Dzień rodzicielstwa zastępczego będziemy obchodzić 30 maja, jednak piotrkowskie rodziny zastępcze świętują nieco wcześniej. W czwartek zorganizowano z tej okazji konferencje pod hasłem "Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie" wraz z warsztatami kompetencji dla rodziców zastępczych. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim nadal poszukują rodzin zastępczych, zwłaszcza tych niezawodowych i zawodowych, ponieważ wciąż jest ich zbyt mało, co oznacza, że wiele dzieci czeka na prawdziwy dom.
Wykład "20 lat Polski w NATO, czy możemy czuć się bezpiecznie" wygłosili dzisiaj w Piotrkowie Trybunalskim gen. broni Waldemar Skrzypczak oraz gen. bryg. Włodzimierz Zieliński.
70 młodych piotrkowian przebywa obecnie w domach dziecka. 58 dzieci na terenie Piotrkowa, 12 w placówkach na terenie całej Polski. O czym świadczą te liczby? W naszym mieście wciąż brakuje osób, które chciałyby utworzyć rodzinę zastępczą. To duży problem, ponieważ potrzebujących z roku na rok przybywa.