Spektakl „Pojedynek” zainaugurował tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Rodzinny duet Jan Peszek i Błażej Peszek, ojciec i syn, zaprezentowali piotrkowskiej publiczności adaptację jednej z najbardziej znanych sztuk Anthonego Shaffera. Kryminalna intryga z elementami psychodramy i thrillera to godzinny popis gry aktorskiej, która okazała się być pułapką na… widza.
W nocy z 22 na 23 listopada dyżurny policji w Piotrkowie odebrał zgłoszenie od... wrocławskiego dyżurnego dotyczące 25-letniej mieszkanki powiatu piotrkowskiego, która na jednym z portali społecznościowych zapowiadała, że zamierza odebrać sobie życie. Nasi funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.
Ponad 7700 razy wypożyczone zostały rowery miejskie podczas 4-miesięcznego okresu pilotażowego programu „Rower miejski” w Piotrkowie Trybunalskim. Dziś już jest pewne – rowery miejskie powrócą do nas wiosną.
Nowym przewodniczącym Rady Gminy został Andrzej Krajewski, na którego głos oddało 9 radnych. Pokonał Annę Król-Pospieszny (3 głosy) i Annę Bełdowską (3 głosy).
W Domu Weselnym Maxim w Rozprzy odbył się 17 listopada niezwykły koncert orkiestry Swing Band Kasztelania z Rozprzy. Koncert zorganizowany został z okazji święta św. Cecylii, patronki orkiestr dętych i chórów kościelnych.
Choć aura za oknem już prawie zimowa, w piotrkowskiej noclegowni dla bezdomnych przebywają na razie 72 osoby, to o 30 os. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Nowo wybrani radni i wójt odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Uroczysta sesja odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Otworzył ją radny senior - Tadeusz Kowara.
W Bełchatowie odbędzie się Ogólnopolska konferencja naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się 29 listopada o godzinie 9.00 w Rezydencji Dwór Polski przy ul. Czaplinieckiej 144.
Koncert pieśni patriotycznych "Dla Niepodległej" odbędzie się w Piotrkowie. Utwory w wykonaniu kapeli Spod Dębu będzie można usłyszeć już 30 listopada o godzinie 17.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Soczewki kolorowe, czyli tzw. zerówki, nie posiadają mocy korekcyjnych i nosi się je jedynie w celach kosmetycznych, aby całkowicie zmienić kolor oczu lub tylko wzmocnić ich naturalną barwę. Tradycyjne szkła kontaktowe korekcyjne przeznaczone są do wyrównywania różnych wad wzroku, zarówno nabytych, jak i wrodzonych. Aby były skuteczne i bezpieczne w działaniu, muszą być dobierane u okulisty.