Po kilku miesiącach przerwy w gminie Aleksandrów znów funkcjonuje gabinet stomatologiczny.
Centrum Kardiologii Inwazyjnej działające od ponad dwóch lat przy Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie nie otrzymało od Narodowego Funduszu Zdrowia kontraktu na dalsze świadczenie usług.
Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zbilansował już wyniki konkursów w zakresie zabezpieczenia dostępności do świadczeń stomatologicznych na terenie powiatu piotrkowskiego. Po wielu pismach i prośbach władz samorządowych oraz posłów zdecydowano się ogłosić konkursy uzupełniające w gminie Aleksandrów i w gminie Rozprza.
Idąc do apteki, aby wykupić leki dziecku, pamiętajmy, by mieć ze sobą odpowiednie dokumenty. Inaczej możemy nie dostać leku z refundacją. Przekonała się o tym pani Wioletta, która próbując wykupić lek dla dziecka, najpierw musiała okazać się dowodem potwierdzającym ubezpieczenie pociechy.
Do bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego wraca nocna i świąteczna pomoc lekarska.
Mieszkańcy Rozprzy zostali pozbawieni dostępu do bezpłatnej opieki stomatologicznej, ponieważ lekarz prowadzący gabinet złożył uzupełnienie oferty po terminie, przez co jego oferta została odrzucona. Dentysty nie będzie też w Aleksandrowie. Gminę pozbawiono jakiekolwiek opieki stomatologicznej.
Zaostrza się konflikt na linii - NFZ - aptekarze - Ministerstwo Zdrowia. Do piątku przez godzinę dziennie apteki będą nieczynne.
Początek nowego roku oznacza negocjacje i zawieranie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Trzy poradnie w mieście - okulistyka, nefrologia i kardiologia - nie mają jeszcze kontraktów.
Obowiązuje już nowa ustawa refundacyjna. Lekarze, tak jak zapowiadali, prowadzą „protest pieczątkowy”. Nie wpisują więc na receptę, w jakim stopniu refundowany jest lek. W zamian stawiają pieczątkę: „Refundacja do decyzji NFZ”.
W Szpitalu Powiatowym w Radomsku od nowego roku zacznie funkcjonować oddział chemioterapii. Wcześniej osoby cierpiące na choroby nowotworowe, aby trafić pod opiekę onkologów, musiały jeździć do innych miast.