Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi oddalił skargę bełchatowskiego szpitala w sprawie kontraktu na działanie pogotowia ratunkowego na tym terenie.
Bełchatowskie pogotowie ratunkowe przegrało walkę z prywatną firmą o pięcioletni kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Delegatura łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Piotrkowie zmienia swoją siedzibę.
Piotrkowskie szpitale pomagają nawet pijanym i nawet nieubezpieczonym. Za taką opiekę pacjent powinien jednak zapłacić z własnej kieszeni. Z takiego założenia wychodzą szpitale przy Rakowskiej i Roosevelta w Piotrkowie. I mają do tego prawo, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie zwraca placówkom za opiekę nad nietrzeźwymi pacjentami.
Zmieniły się zasady udzielania nocnej i świątecznej pomocy doraźnej. Z tych zmian niezadowoleni są mieszkańcy gminy Gorzkowice.
Zdaniem wójta Alojzego Włodarczyka rejonizacja zaproponowana przez NFZ, czyli przypisanie pacjentów z terenu gminy Gorzkowice do punktu świadczenia pomocy doraźnej w Przedborzu zamiast w Piotrkowie może nieść za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje.
V Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Gorzkowice poświęcona została bardzo ważnej dla mieszkańców gminy kwestii - zmiany lokalizacji funkcjonowania poradni podstawowej opieki zdrowotnej nocnej i świątecznej oraz gabinetów zabiegowych nocnych.
Dobra wiadomość dla pacjentów poradni lekarskich - wszystkie kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia są na dotychczasowym poziomie.
Apelacja nie dała oczekiwanych efektów. Właściciel apteki oraz jego pracownik skazani są już prawomocnie. Obaj nadal twierdzą, że są niewinni. Czy zrezygnują z dalszej walki o swoje dobre imię?
Kto z nas nie został odesłany z kwitkiem przez farmaceutę z powodu błędnie lub nieczytelnie wypisanej recepty? Nie jest żadną nowością, że lekarze bazgrzą jak kura pazurem. Wygląda jednak na to, że “proceder” ten przybrał już takie rozmiary, że wkroczyć postanowił NFZ. Fundusz orzekł, że nie będzie refundował za leki aptekom, jeśli recepta będzie nieczytelna.
Oba piotrkowskie szpitale podpisały już kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Tym samym zapewnione jest finansowanie placówek na drugie półrocze. Z kolei szanse na uzyskanie pieniędzy za nadwykonania są niewielkie.