W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Zapraszamy na wystawę poświęconą najdłuższej rzece w Polsce - Wiśle. 2017, 1047, 1107, 194424 to tylko cztery z wielu wartości matematycznych, dotyczących królowej polskich rzek. Rok 2017 jest „Rokiem Rzeki Wisły". Inicjatywa uczczenia tego wydarzenia narodziła się w trakcie zeszłorocznego spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Fotograficznego Kreatywni oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą pt. „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Oglądać ją można na parkanie Klasztoru OO. Bernardynów przy ul Słowackiego 2.
Muzeum im. Antoniego hrabiego Ostrowskiego w Tomaszowie zaprasza na jubileuszową ekspozycję poświęconą 90. rocznicy istnienia.
„Budowanie państwowości i demokracji” to kolejna wystawa plenerowa, do oglądania której zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wraz z Instytutem Badań nad Parlamentaryzmem.
W niedzielny wieczór w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert muzyki filmowej w wykonaniu BognaBand. W skład zespołu wchodzą uznani instrumentaliści związani z łódzką Akademią Muzyczną, Filharmonią, Teatrem Wielkim oraz Teatrem Muzycznym.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą prezentowaną w tzw. Galerii na płocie.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Bognaband – 29 października o godz. 17.00. Wstęp wolny!
60+ Kultura - tak nazywa się akcja, przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i skierowana do seniorów. To już kolejna odsłona inicjatywy.
„Strój piotrkowski” to tytuł nowej planszowej wystawy prezentowanej na parkanie piotrkowskiego Muzeum. Dziś elementy stroju ludowego wykorzystywane są dość rzadko. Zdarza się, że mieszkańcy regionu nie mają świadomości odrębności etnograficznej, której zewnętrznym wyrazem był właśnie strój regionalny.