5 września w Łódzkim Domu Kultury odbyła się inauguracja projektu "Łódzkie pełne kultury". W tegorocznej edycji projektu partnerami ŁDK będą Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa. Piotrków jest jednym z 10 miast, w którym będą odbywać się warsztaty akcji "Łódzkie pełne kultury".
VII Piotrkowska Giełda Staroci odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Piotrkowie.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę "Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku". Oryginalną ekspozycję będzie można oglądać w sierpniu i wrześniu.
Wiele średniowiecznych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w sobotę 14 lipca zdecydują się wybrać do Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownicy placówki zapraszają na "Rodzinne spotkania w Muzeum" wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
Grupa Żydów przyjechała do Wolborza by otworzyć okolicznościową, stałą wystawę nt. ludności żydowskiej, która zamieszkiwała w Wolborzu od XVII wieku.
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert „Młodzi, zdolni” w wykonaniu uczniów i zespołów kameralnych PSM I i II st. – laureatów konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych.
W niedzielę od rana na Placu Zamkowym w Piotrkowie można spotkać kramarzy, którzy postanowili sprzedać swoje zbiory podczas VII Piotrkowskiej Giełdy Staroci. Przedmioty, które można nabyć są przeróżne i pochodzą też z bardzo różnych czasów.
Pierwsze w tym sezonie spotkanie miłośników staroci odbędzie się 20 maja między 7:00 a 14:00 na placu zamkowym przed Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
W najbliższą niedzielę 13 maja o godz. 17.00 w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się czwarty koncert z cyklu XLIX Dni Muzyki Kameralnej. Tego dnia w Zamku Królewskim wystąpią pedagodzy - nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Już w najbliższą sobotę w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się „Noc Muzeów”. Tym razem piotrkowskie Muzeum zaprasza wszystkich zwiedzających do „Oświeconego Zamku”, by razem przenieść się do XVIII wieku – epoki racjonalizmu, czasu rozumu i filozofów, nie stroniącej jednak od kunsztownej mody, pięknego otoczenia czy wykwintnego stołu.