Już po wszystkim pozostaje po nas garstka prochu, średnio 3,5 litra. I właściwie po co więcej? Piotrkowianie coraz częściej decydują się na pochówek urnowy, a kremacja przestaje być tematem tabu. Już 20% pogrzebów odbywa się u nas właśnie w ten sposób.
Uroczystości trwały na piotrkowskim Zamku oraz Starym Cmentarzu w Piotrkowie. Nowy pomnik ma ogromne znaczenie nie tylko dla policji, ale również dla mieszkańców miasta.
W najbliższy piątek na Starym Cmentarzu w Piotrkowie uroczyście odsłonięty zostanie odnowiony pomnik generała policji Henryka Wardęskiego – zastępcy komendanta głównego Policji Państwowej w latach 1922-29.
Ponad 22 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie starego cmentarza w Piotrkowie. Zbiórka w tym roku trwała trzy dni.
Od piątku (31 października) do niedzieli (2 listopada) trwała 27. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Kwestowali również piotrkowscy politycy.
Gdzie istniał pierwszy piotrkowski cmentarz? W której części miasta chowano skazanych na stracenie wyrokiem Trybunału Koronnego? Ile nekropolii istniało w Piotrkowie zanim powstały cmentarze, na których dziś miejsce ostatniego spoczynku znajdują nasi bliscy?
W okresie Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie piotrkowskich cmentarzy. Zmiany będą obowiązywać od piątku (31 X) do niedzieli (2 XI).
W minioną sobotę piotrkowski Oddział PTTK zorganizował kolejną akcję non-profit. Skierowana była ona do dzieci i młodzieży. Celem statutowo-programowej akcji „Płomyk pamięci”, było jesienne sprzątanie grobów.
Kilka tygodni temu rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową ulicy Rolniczej. Przed Wszystkimi Świętymi prace zostaną przerwane, by mieszkańcy mogli bez problemu dojechać do cmentarzy.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na fotospacer po piotrkowskich nekropoliach. Spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 października o godzinie 15.00.