Artykuły do tagu: M

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „Z bielizną przez pół wieku”. Wystawa zorganizowana została w oparciu o zbiory Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a prezentowana będzie w salach piotrkowskiego Muzeum do 11 maja 2008 r.
Czy instytut ma szanse na rozwój?
Od prawie dwóch lat w Piotrkowie działa Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Ma swojego dyrektora, swoją siedzibę, telefon kontaktowy, jednak jak dotąd niczym szczególnym nie zaznaczył się na polu badań nad polską samorządnością. Jego siedziba stoi pusta, a dzwoniącego telefonu nie ma kto odebrać, ponieważ instytut nie zatrudnia pracowników. Czy i kiedy się to zmieni?
Biuro Rzeczy Znalezionych
Pieniądze, komórka i góralskie klapki...to tylko niektóre z przedmiotów, które trafiły do piotrkowskiego Biura Rzeczy Znalezionych. Biuro działa w Urzędzie Miasta w Piotrkowie od kilku miesięcy.
Blokada policyjna na terenie powiatu piotrkowskiego zapobiegła tzw. ustawce w Łodzi. Kilkudziesięciu pseudokibicom jadącym wczoraj na derby Łodzi ze Śląska funkcjonariusze odebrali niebezpieczne narzędzia.
Na posiedzeniu Gminnego Zrzeszenia LZS, zgodnie ze statutem, powołana została w Woli Krzysztoporskiej społeczna sekcja piłki siatkowej. W jej skład weszli: Piotr Wojciechowski (przewodniczący), Tomasz Wojtczyk (zastępca), Michał Gaworczyk (sekretarz), Wojciech Wieczorek, Przemysław Stemplewski, Marcin Szymak oraz Rafał Mańkowski.
Co roku ponad 20 bezrobotnym osobom Urząd Gminy w Rozprzy umożliwia zatrudnienie. Przez pół roku wykonują one prace związane z utrzymaniem porządku na terenie gminy.
30- letni mieszkaniec powiatu będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domową. Zdenerwował go fakt, że podczas jego chwilowej nieobecności w mieszkaniu, 73-letnia babcia wyłączyła grające głośno radio.
- Absolutnie podzielam roszczenia pracowników, dotyczące faktu, że zarabiają nisko. Niemniej jednak jest program naprawczy w samym zakładzie komunikacyjnym i jest duża szansa wyprostowania i uregulowania sytuacji na rynku komunikacyjnym w mieście. Boję się aby nie zaprzepaścić tego wszystkiego, co do tej pory zostało zrobione - tak odniósł się - na antenie Strefy FM - prezydent Krzysztof Chojniak do sporu zbiorowego w Miejskim Zakładzie Komunikacji .
Jest słabo widoczna zarówno w dzień, jak i o zmierzchu. Zdarza się, że kierowcy jadący od strony Sulejowa gwałtownie hamują i w ostatniej chwili zmieniają pas ruchu. Cudem nie doszło tam jeszcze do wypadku. Mowa o barierce zamykającej pas ruchu ustawionej przy światłach, tuż przy wjeździe do Piotrkowa od strony Sulejowa. Umieszczone na niej światła są prawie niewidoczne.
Spór zbiorowy w piotrkowskich „emzetkach”
NSZZ „Solidarność” i Pracowniczy Związek Zawodowy „Niezależni” weszły w spór zbiorowy z Zarządem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. W czwartek odbyła się pierwsza tura rozmów. Nie przyniosła porozumienia. - Nie wiemy co będzie dalej, na razie rozmowy trwają - mówi Marek Tręda, szef zakładowej Solidarności. - Na razie prezes chce dać 50% naszych żądań, my chcemy 100% , bo to nie jest duża kwota – dodaje. Główny postulat związków to 500 złotych brutto dla każdego pracownika.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat