Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
W Radomsku wciąż nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia. Mogłaby powstać na terenach przy ulicy Brzeźnickiej. Do tego potrzebny jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Uchwala go rada
miasta.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
Uwaga, w sobotę nie będzie ciepłej wody, ani ogrzewania od godziny 7.00 przez minimum 8 godzin w okolicach ulicy Wysokiej i Łódzkiej.
Najlepszym liceum w powiecie radomszczańskim w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012, który po raz czternasty został przygotowywany przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku.
27 nałożonych mandatów i 10 zabranych dowodów rejestracyjnych, skontrolowanych w sumie ponad 60 pojazdów - to bilans policyjnej akcji „bus”.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Ze zgłoszenia telefonicznego wynikało, że ładunek wybuchowy został podłożony w jednym z tomaszowskich zakładów mięsnych. Jak się okazało mężczyzna był tam zatrudniony. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Reorganizacja oświaty, kanalizacja, kultura i drogi – to główne kierunki, w które inwestuje teraz gmina Wola Krzysztoporska. Początek nowego roku to czas podsumowań tego, co było, i konkretyzowania planów na najbliższą przyszłość. Poprosiliśmy o nie wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.
Czy z parkanu Klasztoru Franciszkanów w Radomsku znikną reklamy? Chce tego radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ewa Drzazga. Wniosek w tej sprawie złożyła na sesji rady miasta. Reklamy umieszczono, by zebrać pieniądze na remont sypiącego się klasztornego ogrodzenia.
Od stycznia wzrosły ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka opłat jest wyższa o 4,7%. Czy w przyszłych latach opłaty będą rosnąć jeszcze szybciej? Taka groźba istnieje. Dyrektywy unijne związane z koniecznością obniżenia emisji dwutlenku węgla w niedalekiej przyszłości wymuszają restrukturyzację piotrkowskiego systemu ciepłowniczego. Jednak do końca nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona. Niedawno władze miasta, przedstawiciele MZGK i PGE GiEK S.A podpisały porozumienie w sprawie analizy modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Jeżeli przeprowadzona na koszt PGE analiza projekt pn. „budowa rury z Bełchatowa” okaże się ekonomicznie uzasadniona, to ciepło popłynie do nas zza miedzy. A jeżeli okaże się inaczej?