Zalew Sulejowski to jeden z trzech najważniejszych zbiorników w centralnej Polsce. Jest to też duża atrakcja turystyczna dla mieszkańców Łodzi, Piotrkowa czy Tomaszowa Mazowieckiego. Niestety od lat jest to królestwo sinic czyli bakterii toksyno twórczych, które odstraszają wędkarzy oraz amatorów kąpieli. A wszystko przez wieloletnie zaniedbania. Były plany, projekty i programy a działań niewiele.
W tym zakresie sytuacja jednak powoli się zmienia. Działania proekologiczne prowadzą gminy, powstają także strefy ekotonowe wokół zbiornika. Dziś na ten temat rozmawiano m.in. podczas konferencji zorganizowanej w Smardzewicach.
Ulica Belzacka w Piotrkowie (na odcinku od Zjazdowej do Armii Krajowej) nie będzie już ślepa.
Kolejny wypadek na Armii Krajowej w Piotrkowie. To już drugi przypadek potrącenia pieszego przechodzącego przez przejście, do jakiego doszło na tej ulicy w ostatnich dniach.
W środę (28 marca) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano program Waterpraxis realizowany przez Politechnikę Łódzką i województwo łódzkie.
W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podsumowano program Water Praxis realizowany przez Politechnikę Łódzką i Województwo Łódzkie.
Mariusz Konieczny, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, jak co dzień, jechał wczesnym rankiem do pracy. Jako jedyny zareagował na widok leżącego na jezdni (przy ulicy Sulejowskiej 116) potrąconego wcześniej psa.
Jowisz i Wenus "Po sąsiedzku"
Mogło skończyć się tragicznie, ale na szczęście straty są niewielkie.
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.
W najbliższą niedzielę (27 listopada ) o godz. 13.00 w klasztorze ojców Bernardynów odprawiona zostanie tradycyjna msza święta za żyjących i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i żołnierzy cichociemnych.