"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.
W najbliższą niedzielę (27 listopada ) o godz. 13.00 w klasztorze ojców Bernardynów odprawiona zostanie tradycyjna msza święta za żyjących i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i żołnierzy cichociemnych.
Znajduje się na terenie czterech gmin w trzech powiatach województwa łódzkiego. Zajmuje 2700 hektatów i ma 17 km długości. Zalew Sulejowski bo o nim mowa, staje się bajorem, który wkrótce może przestać być atrakcją turystyczną regionu. Jest natomiast królestwem sinic czyli bakterii toksyno twórczych, które odstraszają wędkarzy oraz amatorów kąpieli. A wszystko przez wieloletnie zaniedbania. Były plany, projekty i programy a działań niewiele.
Pojawia się jednak ostre światełko w tunelu: strefy ekotonowe wokół Zbiornika.
Być może już od 1 grudnia przejedziemy krajową "dwunastką" nie stojąc w korku (na odcinku Piotrków - Sulejów). Z informacji uzyskanych przez portal ePiotrkow.pl wynika, że do tego czasu drogowcy skończą prace przy budowie mostu dając wytchnienie sobie, ale i kierowcom, którzy stoją w wielokilometrowych korkach.
Wprowadzenie drugiego pasa dla skręcających w Piłsudskiego na skrzyżowaniu Armii Krajowej-Sikorskiego postuluje piotrkowska radna Katarzyna Gletkier.
Resztki starej stacji przy rondzie Sulejowskim od lat szpeciły miasto. W poniedziałek rozpoczęto demontaż obiektu. Prace zlecił koncern PKN Orlen - właściciel wiaty, zbiorników, wjazdu i wyjazdu. Rozbiórka potrwa kilka dni.
Kolejna inwestycja w Piotrkowie.
Pewnie wielu piotrkowian ucieszyłoby się, gdyby resztki po starej stacji paliw przy rondzie Sulejowskim wreszcie zniknęły z powierzchni ziemi. Jest na to szansa...
Dla przeciętnego piotrkowskiego kierowcy przejechanie przez rondo Sulejowskie nie jest problemem. Gorzej z przyjezdnymi. Ma być lepiej, czyli prościej. Jest już koncepcja przebudowy ronda (a nawet dwie).
Choć organizatorzy przygotowali wiele atrakcji to dobrą zabawę zepsuła pogoda. Zarówno w Sulejowie jak i Moszczenicy koncertom przysłuchiwała się garstka mieszkańców.