Wyremontowany zostanie nie tylko teren placu, ale również ulica tuż przy Zamku Królewskim. Prace wystartują w tym roku i zakończą się przed planowanymi na marzec obchodami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Modernizacja ma całkowicie zmienić dotychczasowe oblicze tego miejsca.
Samorządy mają rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub go propagujące. Tylko gdzie je w Piotrkowie znaleźć?
Mieszkańcy Sulejowa zapoznali się już z wizualizacją koncepcji przebudowy centrum miasta, która została zaprezentowana publicznie w kościele pw. św. Floriana w Sulejowie. Teraz wystawa przeniesiona została do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Prezydent miasta podzielił pieniądze przeznaczone na wsparcie dla organizacji pozarządowych w Piotrkowie. Największe sumy przeznaczone zostaną na organizację Trybunałów Kabaretowych (Festiwal Uśmiechu) oraz na Festiwal Kapel Podwórkowych. Kto jeszcze, na co i ile dostanie?
Mieszkańcy wsi Kisiele w gm. Rozprza domagają się utwardzenia nawierzchni drogi prowadzącej do miejscowości Magdalenka. Jak twierdzą, obietnice o modernizacji ciągną się od 20 lat. Gmina nie ma jednak środków na realizację tej inwestycji. W poniedziałek 22 lutego odbyło się spotkanie mieszkańców wsi z wójtem Januszem Jędrzejczykiem.
Piotrkowski magistrat planuje zmienić wizerunek wielu miejsc miasta. Jednym z nich, oprócz Podzamcza, jest plac Niepodległości.
Do miejskiej kanalizacji miało się przyłączyć minimum 1500 osób, przyłączyło się tylko 1000. Za mało by osiągnąć tzw. efekt ekologiczny, niezbędny przy rozliczaniu się z dotacji, jaką Piotrków otrzymał na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace związane z rewitalizacją piotrkowskiego Podzamcza. Co konkretnie zostanie wykonane, o tym opowiedziała Strefie FM Małgorzata Majczyna z Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.
Trwają przygotowania do rewitalizacji centrum Sulejowa. Władze miasta chcą odnowienia Placu Straży w ten sposób, aby naturalnie przyciągał mieszkańców oraz turystów do sklepów, kawiarni, na wydarzenia okolicznościowe. Zrewitalizowany obszar będzie pełnił funkcje usługowe i wypoczynkowe, ma stać się przestrzenią działań artystycznych i alternatywą do spędzania czasu wolnego.
Szykują się rewolucyjne zmiany na skrzyżowaniach: Al. Kopernika z al. 3 Maja i al. Piłsudskiego oraz Al. Sikorskiego z Al. Armii Krajowej.