W środę podczas specjalnej konferencji podsumowano projekt "Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim", współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
Kosztował 800 tysięcy zł netto, ale warto było, bo teraz można usuwać awarie sieci kanalizacyjnej bez rozkopywania np. skrzyżowania. To oznacza, że felerna rura zostanie szybciej naprawiona.
Piotrkowski magistrat przygotowuje się do modernizacji parku Belzackiego. Obecnie trwają prace projektowe. Zakończyły się już konsultacje z konserwatorem zabytków w sprawie zagospodarowania terenu i przebiegu alejek.
Jeszcze do 17 listopada rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie pomocy na „Modernizację gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.
Nawet kilka tysięcy zł zapłacą ci piotrkowianie, którym miasto wybudowało kanalizację. Sztandarowa piotrkowska inwestycja ostatnich lat, czyli modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji została zakończona. Niektórzy mieszkańcy wreszcie mogli pozbyć się szamb. Ale nie ma nic za darmo, teraz zapłacą jednorazowy podatek zwany opłatą adiacencką.
Od kilku miesięcy trwa spór zbiorowy pomiędzy pielęgniarkami i położnymi a dyrekcją szpitala przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.
Być może w przyszłym roku park Belzacki będzie wyremontowany. Najpierw jednak urzędnicy muszą przejść przez prace projektowe i wystarać się o dofinansowanie inwestycji.
Kiedy będziemy mogli korzystać ze zrewitalizowanego parku im ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie? Termin zakończenia inwestycji upłynął 30 września.
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się kilka dni temu wręczenie nagród w XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Spośród 762 obiektów zgłoszonych z całego kraju, adaptacja budynku handlowo-usługowego na Gminne Centrum Kultury w Rozprzy dostała się do ścisłego finału.
fot. UG Rozprza
Starając się o unijne dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków, Piotrków zobowiązał się do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego – podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej minimum 1500 osób.