Punktualnie o godzinie 10.00 wystrzałem z armaty na Rynku Trybunalskim rozpoczęła się w sobotę, 13 kwietnia, gra miejska „Zaginione rodały”, zorganizowana przez Stowarzyszenie HARC. Na starcie zabawy stanęło ponad sto osób. Wszyscy oni chcieli zmierzyć się z zagadkami golema, rozwiązać łamigłówki logiczne zapisane specjalnym szyfrem, a przede wszystkim uciec przed hersztem bandy Finkelsteinem i odnaleźć legendarny piotrkowski artefakt. Najlepszym okazał się patrol „Opryszki”.
Kto chce poczuć się jak słynny Indiana Jones czy profesor Robert Langdon i szukać legendarnego artefaktu w tajemniczych miejscach oraz zaułkach Piotrkowa, powinnien jutro wziąć udział w grze miejskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie HARC. Jak zapewniają organizatorzy atrakcji w tym roku nie zabraknie. Uczestnicy gry będą musieli się zmierzyć z zagadkami historycznymi, łamigłówkami logicznymi oraz mini testami sprawnościowymi. A to wszystko zawiedzie ich do… skarbu z legendarnej Arki Przymierza.
Zakończył się cykl 30 zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów i rady sołeckie na nową pięcioletnią kadencję.
Cheerleaderki z piotrkowskiego zespołu Simare wzięły udział w kolejnym turniej z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders. Zawody odbyły się 6 kwietnia w Cegłowie. Piotrkowianki tradycyjnie wróciły do domu zajmując miejsca na podium.
Uczniowie z Włoch, Holandii i Norwegii wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie malowali pisanki i dekorowali wielkanocne palemki. A wszystko pod czujnym okiem prawdziwych mistrzyń w tej dziedzinie – członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy. ZSP w Szydłowie do 13 kwietnia gości uczniów i nauczycieli z wymienionych krajów w ramach wymiany uczniowskiej.
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę fotografii Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka „Specyficzny obraz kobiecości”. Wernisaż już 5 kwietnia o godz. 19.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Wystawa czynna będzie do 5 maja.
Grysio, Dusio i Mikuś – trzy setery oraz kilka kotów, w tym niejaki Herman, to główni bohaterowie prac Iwony Belicy, które w ramach wystawy „Autografy na cztery łapy” zostały zaprezentowane w czwartek w galerii piotrkowskiego Ośrodka Edukacji Artystycznej. Kilkanaście barwnych fotografii zwierząt, które prywatnie są podopiecznymi autorki zdjęć, wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto tylko na nie spojrzy. Na wernisażu wystawy oczywiście nie zabrakło miłośników zwierząt.
Trzy drużyny (uczniów i absolwentów Gimnazjum w Brzozie oraz gości) wystartowały w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Grabica w Piłce Siatkowej, który odbył się 23 marca w sali gimnastycznej w Brzozie.
Spektakl „Cisza. Sen trwa” piotrkowskiego teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne” okazał się najlepszym przedstawieniem 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. W sobotę, 23 marca, młodzi piotrkowscy aktorzy zdobyli Grand Prix przeglądu. Zwycięskie przedstawienie wyreżyserowała Lucyna Jakubczyk.