Artykuły do tagu: Sołtysi

Sołtysi rozmawiali o najważniejszych planach
Za nami narada sołtysów z terenu gminy Grabica, podczas, której podsumowywano ubiegły rok. Gospodarze poszczególnych sołectw zapoznali się też z najważniejszymi planami inwestycyjnymi na rok 2024 rok. Głównym celem spotkania było zaś omówienie spraw związanych z realizacją funduszu sołeckiego.
Sołtysi z powiatu piotrkowskiego z grantami
Nowy plac zabaw w Białej, altana wiejska i mural w Kotkowie, skwer rekreacyjny w Twardosławicach czy nowe podłoże boiska wielofunkcyjnego w Moszczenicy – to tylko część z listy inwestycji w powiecie piotrkowskim, które powstaną z tegorocznych programów „Sołectwo na plus” i „Infrastruktura sołecka na plus”.
Gmina Czarnocin: wójt naradzał się z sołtysami
Z inicjatywy wójta gminy Romana Miksy 29 lipca w sali konferencyjnej Urzędu odbyło się zebranie z sołtysami. Omawiano wszystkie tegoroczne inwestycje w poszczególnych sołectwach, przygotowania do dożynek gminno-parafialno-powiatowych, które odbędą się 13 września w Rzepkach (w bardzo skromnej formie z uwagi na zagrożenie koronawirusem) i sprawy bieżące.
Grabica: Mieszkańcy gminy wybrali sołtysów i rady sołeckie
Zakończył się cykl 30 zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów i rady sołeckie na nową pięcioletnią kadencję.
Wola Krzysztoporska: Sołtysi kończą kadencję
Sołtysi, po raz ostatni w kończącej się kadencji, spotkali się z władzami gminy Wola Krzysztoporska. 21 marca były nie tylko merytoryczne informacje o dopłatach bezpośrednich, inwestycjach czy kanalizacji, ale także podziękowania za dotychczasową społeczną pracę i życzenia powodzenia w nadchodzących wyborach sołeckich.
Gmina Wolbórz: Sołtysi zakończyli kadencję
22 sołtysów gminy Wolbórz zakończyło swoją czteroletnią kadencję. Sołtysom podziękował burmistrz. W lutym odbędą się wybory na kolejną kadencję.
Wola Krzysztoporska: Sołtysi mają służbowe telefony
Oficjalne przekazanie nowych telefonów komórkowych 43 sołtysom z gminy Wola Krzysztoporska odbyło się kilka dni temu podczas cokwartalnego spotkania z władzami samorządowymi.
O funduszu sołeckim i dożynkach z sołtysami w gminie Wola Krzysztoporska
Czy sołectwa chcą dysponować własnym funduszem, gdzie odbędą się tegoroczne dożynki, jak będzie funkcjonował w gminie program „Rodzina 500 plus” – o tym wszystkim mówiono podczas spotkania z sołtysami z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
W pięciu sołectwach gminy Gorzkowice, a konkretnie Cieszanowice, Grabostów, Kotków, Sobaków i Sobakówek, zmienili się sołtysi.
O Unii, ubezpieczeniach i ochronie roślin
Prawie 100 sołtysów wzięło udział Forum Sołtysów Ziemi Piotrkowskiej w organizowanym przez starostę powiatu piotrkowskiego Stanisława Cubałę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat