Czy piotrkowskie szkoły pomogą w cyfrowej higienie najmłodszych? Dzieci coraz więcej czasu poświęcają przed ekranami smartfonów, negatywne skutki życia w cyfrowym świecie to nie tylko problemy z postawą ciała i wzrokiem, ale przede wszystkim z samoakceptacją i zdrowiem psychicznym młodzieży. Do apelu „Ratuj dzieci przed telefonami!” wystosowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich dołączają dyrektorzy piotrkowskich placówek oświatowych.
Chcesz mieć tani nowy telefon? A do tego nie płacić za niego od razu? Jeśli tak, sprawdź promocję Orange. W ofertach z abonamentem komórkowym operator ma naprawdę tanie smartfony, które kupisz na raty 0%.
Przejście na pracę zdalną, zamknięcie szkół i uczelni oraz domowa kwarantanna powodują wzrost ruchu w internecie i wydłużenie nawet o kilkadziesiąt procent rozmów telefonicznych - to m.in. skutki pandemii, na które wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny.
Codziennie dzwoni do nas mnóstwo nieznanych numerów. Część odbieramy, część olewamy, części odebrać nie zdążymy i później do nich oddzwaniamy. A jak powiem, że niebezpieczne jest niekontrolowane odbieranie od numerów, których nie mamy zapisanych w pamięci telefonii komórkowej? Co w takiej sytuacji zrobić, aby nie trafić na oszusta po drugiej stronie linii, uniknąć telefonów od telemarketerów, a jednocześnie wiedzieć, że dzwoni do nas ktoś ważny.
Po wielu tygodniach wreszcie można dodzwonić się do budynków Urzędów Miasta przy Pasażu Rudowskiego i Szkolnej. Systematycznie mają być wznawiane połączenia w kolejnych jednostkach podlegających magistratowi.
Oficjalne przekazanie nowych telefonów komórkowych 43 sołtysom z gminy Wola Krzysztoporska odbyło się kilka dni temu podczas cokwartalnego spotkania z władzami samorządowymi.
Trwają prace związane z przywróceniem telekomunikacji w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Jest szansa, że niebawem sytuacja związana z wyłączonymi numerami wróci do normy i wszyscy, którzy chcą swoją sprawę załatwić telefonicznie znów będą mieli taką możliwość.
Rynek telekomunikacyjny zmienia się cały czas, jak w kalejdoskopie i bardzo trudno na nim nadążyć. Od ciągłych premier topowych modeli telefonów po coraz to nowe oferty składane przez dostawcę internetu i sieci komórkowej jesteśmy zasypywanie pojęciami, których nie do końca rozumiemy i zazwyczaj nie zadajemy sobie trudu, by to zmienić. Przyjrzyjmy się jednak tematowi od kuchni i sprawdźmy to, co dla nas, jako konsumenta zazwyczaj najważniejsze – opłacalność.
Jeszcze kilka lat temu zabezpieczenie biometryczne w postaci skanera linii papilarnych wydawało się być rozwiązaniem na miarę XXI wieku. Okazuje się, że technologia rozwija się szybciej niż można by się spodziewać – już dziś na rynku można znaleźć smartfon wyposażony w skaner tęczówki oka. Co więcej, kosztuje on mniej niż 1200 złotych.
5 lutego dyżurny policji otrzymał informację, iż w jednej z tomaszowskich szkół z niezamkniętej szatni w czasie trwania lekcji wf-u zostały skradzione 3 telefony komórkowe, różnych marek, których wartość została oszacowana na łączną kwotę ponad 1000 złotych.