Piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika wzbogacił o dodatkowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzja o instalacji zapadła w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością poddawania tlenoterapii większej liczby pacjentów placówki – szczególnie tych chorych na Covid-19. - Obecnie nie stwierdzamy żadnych problemów z dostępnością, kwestiami logistycznymi ani zamawianiem tego życiodajnego leku- podkreślają przedstawiciele szpitala.
Na tę chwilę przedłużyliśmy obostrzenia z dwoma wyjątkami, ale jeśli będziemy myśleli o ich luzowaniu, to regionalizacja jest wręcz pewna, bo sytuacja epidemiczna różni się w poszczególnych województwach - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Już w pierwszy dzień obowiązywania nowego rządowego rozporządzenia, przedłużającego obostrzenia w zakresie uprawiania sportu, piotrkowska policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni. Po wejściu do obiektu funkcjonariusze wylegitymowali przebywające tam osoby i wezwali je do opuszczenia fitness klubu.
Sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna, ze wskazaniem na sytuację pogarszającą się. Liczba zakażeń stale wzrasta - powiedział we wtorek na spotkaniu z mediami wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
W związku z trzecią falą pandemii koronawirusa, dużą liczbą chorych, stacjom krwiodawstwa znów zaczyna brakować osocza od osób, które przechorowały COVID-19, dlatego np. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku ponowiło apel o oddawanie osocza. Osocze jest wykorzystywane w leczeniu niektórych zakażonych pacjentów.
Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy; zajętych ponad 70 proc. łóżek; zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Nie chcemy wprowadzać dodatkowych, daleko idących obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa, ale sytuacja jest poważna i jeśli będzie tego wymagała, możliwe jest dokonanie modyfikacji w tej sprawie - mówił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Jest ciężko – w ten sposób panującą obecnie sytuację w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym opisał pulmonolog dr Jacek Nasiłowski. "Mamy bardzo dużo chorych, w chwili obecnej jest ich około 270" – powiedział w rozmowie z PAP. "Jeden lekarz zajmuje się naraz 28 pacjentami" – zaznaczył.
Na zdalnym nauczaniu przybyło covidowych prymusów. Nauczyciele mają problemy z obiektywnym ocenianiem uczniów, poza tym w domowych warunkach łatwiej jest ściągać i korzystać z dodatkowych pomocy naukowych podczas rozwiązywania sprawdzianów.