W 2020 roku Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego obniżyła o 32 proc. emisję dwutlenku generowaną przez jej działalność operacyjną. Jednocześnie wdrożyła Politykę Odnawialnych Źródeł Energii, w ramach której finansowane są m.in. projekty farm fotowoltaicznych oraz wiatraków oraz zaostrzyła kryteria finansowania dla wysokoemisyjnych sektorów gospodarki.
400 sztuk drzewek i 150 sztuk torebek nasion rozdano pierwszego dnia akcji "Nakręć się na zieleń". Wspólny pomysł starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka oraz dyrektora oddziału terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych Piotra Wypycha okazał się sukcesem, a punkt, w którym można było wymienić plastikowe nakrętki na drzewka i nasiona był oblegany przez pełne cztery godziny.
W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo. W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton. Działania ujęte w programie podejmowane będą także w Polsce, gdzie PepsiCo na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100% w sposób zrównoważony na łącznym obszarze 5800 hektarów.
W centrum Rozprzy stanie eko-słupek. To urządzenie, które pokazuje aktualną jakość powietrza w okolicy. Kolor znajdującej się na urządzeniu lampki odpowiada aktualnemu stężeniu pyłów w powietrzu. Dane można śledzić także w specjalnej aplikacji mobilnej.
Odpowiednio wysoka wartość opałowa, właściwa wilgotność, niska zawartość popiołu i siarki, no i oczywiście brak spieków – to najważniejsze właściwości, które wyróżniają dobry ekogroszek. Worki to z kolei najlepszy sposób kupowania i przechowywania opału, nawet jeśli luzem będzie on tańszy. Sprawdź, jaki ekogroszek w workach wybrać, żeby dostać najwyższą jakość w dobrej cenie.
Pielęgnacja skóry jest ważna u każdego z nas, a tym bardziej doceniają ją osoby, które na co dzień zmagają się w problemami skórnymi. Oczywiście nie ma żadnych dróg na skróty, a żeby posiadać czystą, pełną blasku i nawilżoną cerę potrzeba czasu, wiedzy i determinacji.
Około 2 500 litrów wody pochłania wyprodukowanie 1 t-shirtu. Jeśli zdamy sobie sprawę z liczby ubrań jakie posiada przeciętny konsument szybko stanie się jasne, że mówimy o setkach tysięcy litrów wody zamkniętych w szafie. A na tym nie koniec...
Na terenie PSZOK przy ul. Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej odbyła się zbiórka folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach oraz typu Big Bag.
Młodzież ze szkół na terenie Sulejowa wzięła udział w zajęciach ekologicznych. Lekcje online przeprowadzono wspólnie z pracownikami spółki Eneris Surowce, która odpowiada za odbiór odpadów od mieszkańców Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących właściwego segregowania odpadów. W zajęciach brały udział także przedszkolaki.
Jedna z największych inwestycji w gminie Czarnocin w ostatnich latach, została oficjalnie potwierdzona. W poniedziałek (22.02) w tamtejszym Urzędzie Gminy doszło do podpisania umowy, na mocy której powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekosfera”.