Po raz trzeci w Radomsku gościła młodzieżowa reprezentacja Polski. Zespół trenera Stefana Majewskiego na Stadionie Miejskim grał z rówieśnikami z Grecji. Mecz, który uświetnił 35-lecie powstania Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie nie wyszedł Polakom.
W Piotrkowie nadzwyczaj często obserwujemy, jak ulicami poruszają się “elki”. Na to nic już chyba nie poradzimy. Dobrze byłoby, gdyby szkoły nauki jazdy, korkując miasto, przy okazji przestrzegały przepisów. A wyraźnie widać, że nie wszyscy o nich pamiętają...
Chociaż dostają grupę inwalidzką... “na ładne oczy”, na tym kończą się przywileje. Często wstydzą się wychodzić z domu (zwłaszcza z białą laską), większość nie pracuje, nie spotyka się z ludźmi. Ale nie wszyscy.
Wiktoria ma dwa latka i cierpi na lekoodporną padaczkę. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą.
Wiadomo, że życie rowerzysty w Piotrkowie jest trudne. Ścieżek rowerowych jest niewiele, a w dodatku piesi traktują je jako doskonałe poszerzenie chodnika. Niestety również świadomość rowerowa nie jest u nas specjalnie rozwinięta. Wspólnie z Michałem Rosiakiem, prezesem Piotrkowskiej Grupy Rowerowej, wyszczególniliśmy 7 grzechów piotrkowskich rowerzystów. Komentator podkreśla, że przyczyną większości złych zachowań jest nieświadomość użytkowników dwóch kółek.
Prokurator zdecydował, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Chociaż miały tam miejsce działania niezgodne z prawem, jednak - według prokuratora - niekoniecznie muszą one oznaczać przestępstwo.
“Znienawidziłem ludzi, znienawidziłem siebie. Ograniczyłem kontakt ze znajomymi, zacząłem opuszczać lekcje. Godzinami gapiłem się w sufit...”
Teraz naprawiają jezdnię i konstrukcję urządzeń. W przyszłości jest szansa, że skatepark przy Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie będzie ogrodzony i objęty monitoringiem.
Dla 4-letniej Martynki i jej rodziców to wielkie szczęście i przede wszystkim ogromna szansa na lepsze życie. Skończy się leżenie w wózku i wyczerpujące noszenie na rękach. Dziecko będzie mogło teraz samodzielnie poznawać świat...
Prawie sześciuset uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Bełchatowa, poddanych było tak zwanej próbie tuberkulinowej. Badanie miało wykryć ewentualne ogniska zapalne gruźlicy.