Grecja lepsza od Polaków w Radomsku

Strefa FM Poniedziałek, 06 czerwca 20113
Po raz trzeci w Radomsku gościła młodzieżowa reprezentacja Polski. Zespół trenera Stefana Majewskiego na Stadionie Miejskim grał z rówieśnikami z Grecji. Mecz, który uświetnił 35-lecie powstania Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie nie wyszedł Polakom.

Biało-czerwoni przegrali z gośćmi z Hellady 1:2. Od pierwszego gwizdka sędziego wyraźną przewagę uzyskali Grecy. Strzegący bramki Polaków Filip Kurto co chwilę musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. W 12. minucie klubowy bramkarz Wisły Kraków nie miał jednak nic do powiedzenia przy strzale Apostolosa Giannou. Pierwsza groźna akcja Polaków miała miejsce w 18. minucie. Jednak strzał Arkadiusza Woźniaka nie sprawił greckiemu bramkarzowi żadnych problemów.  Trzy minuty później było już 0:2. Szkolny błąd obrońcy Widzewa Łódź Sebastiana Zalepy wykorzystał Andreas Vassilogiannis.  W 27. minucie Polacy mieli wyśmienitą okazję do strzelenia kontaktowego gola, ale Maciej Jankowski strzelił wprost w strzegącego greckiej bramki Kostasa Lambrou.

W drugiej odsłonie trener Stefan Majewski dokonał kilku zmian, które ożywiły nieco poczynania biało-czerwonych. W 60. minucie groźnie na grecką bramkę strzelał Tomasz Kupisz. W rewanżu w boczną siatkę bramki Kurty uderzał Apostolos Vellios. W 73. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Miłosz Przybecki. Swój solowy rajd młody napastnik Ruchu Radzionków zakończył strzałem, który przyniósł Polakom kontaktowego gola.
Dziesięć minut przed końcem meczu Grecy mogli podwyższyć na 3:1, ale Charis Mavrias strzelił obok bramki. W końcówce do remisu mógł doprowadzić Łukasz Teodorczyk, ale jego strzał głową poszybował nad grecką bramką.

Polska (U 21) – Grecja (U 21) 1:2 (0:2)
Bramki: Miłosz Przybecki 73 – Apostolos Giannou 12, Andreas Vassilogiannis 21.

Polska: Kurto – Wichtowski, Zalepa (46′ Matras), Szymura, Ałdaś (58′ Olkowski) – Tymiński, Mak (46′ Kupisz), Budziński (66′ Możdżeń), Jankowski (46. Teodorczyk) – Czoska, Woźniak (46′ Przybecki).
Grecja: Lombrou (46′ Londigin) – Skondras, Potouridis (65′ Apostolopoulos), Lagos, Stamou – Gyenisoglou (70′ Avlonitis), Vassilogiannis (58′ Triantafyllou), Anakoglou (58′ Vellios), Giannou (73. Chrysofakis) – Fortounis, Karagounis (46′ Mavris).
Żółta kartka: Triantafyllou.