Temperatury sięgające minus 20 stopni to dla bezdomnych prawdziwy koszmar. Mimo to w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie są jeszcze wolne miejsca. Schronienie, po dostawieniu łóżek, może tam znaleźć nawet 70 osób. - W tej chwili mamy na liście 40 osób. Jest jeszcze miejsce. Dzisiaj mają trafić do nas następne dwie osoby. Nikogo nie zostawimy bez pomocy – mówi Elżbieta Gańczak, kierownik noclegowni.
Na początku było rumowisko, które wyglądało jak po przejściu tornada. Tak jeszcze trzy lata temu prezentował się Dom Ludowy we Wronikowie (gmina Rozprza), który dziś można uznać za wizytówkę wsi. Wszystko dzięki sołtysowi, ciężkiej pracy i ogromnej determinacji mieszkańców.
Kilkaset osób zebrało się wczoraj przed Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, żeby manifestować przeciw ACTA.
Kardiologia inwazyjna i hemodynamika - to nowy oddział, który od 1 lutego będzie przyjmował pacjentów w radomszczańskim szpitalu. Na oddziale mają pracować lekarze z Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zarzuty udziału w bójce usłyszało już dziewięciu mężczyzn w wieku od 20 do 32 lat. Trzech z nich odpowie również za uszkodzenie mienia.
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Znane i lubiane polskie kolędy a także własne kompozycje można było usłyszeć podczas niedzielnego koncertu chóru II LO w Piotrkowie jaki odbył się w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. Pięknych kompozycji w wykonaniu uczniów piotrkowskiej szkoły słuchało ponad 100 osób.
Do policyjnego aresztu trafił 43-letni radomszczanin, który w niedzielny poranek urządził awanturę na dziedzińcu kamienicy.
Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.
W Szpitalu Powiatowym w Radomsku od nowego roku zacznie funkcjonować oddział chemioterapii. Wcześniej osoby cierpiące na choroby nowotworowe, aby trafić pod opiekę onkologów, musiały jeździć do innych miast.