Zwiększają polskie konto zestrzeleń. Grupa zapaleńców – miłośników historii - odkryła w lesie pod Radomskiem szczątki niemieckiego samolotu zestrzelonego we wrześniu 1939 roku przez polskiego myśliwca. Henschel to ofiara bitwy powietrzno – lądowej Kampanii Obronnej stoczonej w rejonie Piotrkowa, Radomska i Częstochowy. Tej walki powietrznej nie odnotowały jednak pisemne źródła, do dziś nie figuruje ona w statystyce polskich zestrzeleń.
Jeszcze nie zostało oddane do użytku, a już się nie podoba. Piotrkowianie narzekają na nowe rondo u zbiegu ulic: Wyzwolenia, Rzemieślniczej, Wierzejskiej i Wolborskiej. Twierdzą, że nie jest budowane poprawnie.
W szczególny sposób świętowali dziś Dzień Samorządowca pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
Ma zaledwie 18 lat, a spośród 150 osób wykazała się największą wiedzą z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji. Jolanta Gajewska – uczennica I LO w Piotrkowie zwyciężyła w VI Dyktandzie Trybunalskim.
W Piotrkowie powstanie kolejna parafia, tym razem pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II. Kościół miałby zostać wybudowany przy ulicy Modrzewskiego.
- Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ w przyszłym roku kończy się żywotność naszego wysypiska - mówi Stanisław Baryła - burmistrz Sulejowa.
Kompleks zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w czerwcu. - Boiska są praktycznie gotowe - podkreśla wójt Alojzy Włodarczyk.
Chociaż dostają grupę inwalidzką... “na ładne oczy”, na tym kończą się przywileje. Często wstydzą się wychodzić z domu (zwłaszcza z białą laską), większość nie pracuje, nie spotyka się z ludźmi. Ale nie wszyscy.
Trwają prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Wyzwolenia, Rzemieślnicza, Wierzejska i Wolborska. Niektórzy mieszkańcy mają wątpliwości czy chodnik wzdłuż ul. Wyzwolenia (przy Wierzejskiej) budowany ze starych płyt będzie odpowiedniej jakości?
“Ma Piotrków w nazwie zawartą pamięć o dawnym znaczeniu i świetności” - od tych słów rozpoczynał się tekst pierwszego Dyktanda Trybunalskiego. Było to w 2006 - Roku Języka Polskiego.