Przez centrum Piotrkowa przeszła procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Wierni Kościoła Katolickiego świętują Niedzielę Palmową. Za tydzień Wielkanoc.
Na koniec 2018 r. ponad 747 tys. emerytów w kraju dorabiało do świadczenia pobieranego z ZUS. Liczba pracujących emerytów wzrosła przez ostatnie 4 lata o 30%. W naszym województwie dodatkowe dochody na koniec ubiegłego roku miało blisko 13% łódzkich emerytów, czyli 53 tys. spośród wszystkich emerytów w województwie.
Na kontakt@epiotrkow.pl otrzymaliśmy sygnał dotyczący skrzynki z licznikami energii elektrycznej, która jest uszkodzona i może stwarzać zagrożenie. PGE nic nie może w tej sprawie zrobić, a prezes PSM o sprawie dowiedział się od nas. Obiecał jednak, że skrzynki zostaną naprawione.
W niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Uroczystość z okazji Niedzieli Palmowej rozpocznie się o godz. 11.00 przed pomnikiem św. Jana Pawła II.
Policja, sprawdzając zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zlokalizowała kolejne dzikie wysypisko w powiecie bełchatowskim. Dzielnicowy szybko ustalił właścicieli śmieci. Do jednego z nich dotarł dzięki współpracy z mieszkańcami, drugiego przyłapał „na gorącym”. „Śmieciarze” staną przed sądem.
Policja z Piotrkowa, Katowic i Czech zlokalizowała dwie dziuple samochodowe na terenie sąsiadujących ze sobą przedsiębiorstw w powiecie piotrkowskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli podzespoły z samochodów skradzionych na terenie Polski oraz Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji. Zatrzymany w tej sprawie 27-latek dostał już zarzuty paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości.
Osiedlowy plac zabaw przy ul. Działkowej w Piotrkowie jest regularnie dewastowany. Zniszczone są już ławki, część ogrodzenia oraz sprzęt, z którego korzystają dzieci. Obiekt należy do Szkoły Podstawowej nr 11.
Plaża piaskowa, wielofunkcyjne boisko sportowe, własna piekarnia i ekologiczne ogrzewanie to tylko część oferty piotrkowskiego przedszkola „Okruszek”. Właścicielka placówki pomyślała dosłownie o wszystkim, by zapewnić dzieciom to, co najlepsze. Przedszkole już niedługo zajmie się także szkoleniem młodych mistrzów, gdyż w planach jest przekształcenie placówki na przedszkole sportowe.
Magomedmurad Gadzhiev wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym w kategorii wagowej 70 kg, pokonując zawodnika Ukrainy Semena Radulova 6:0. Zapaśnicy rywalizują w Bukareszcie. To już trzeci medal Murada z Mistrzostw Europy w barwach AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
W środę około pierwszej w nocy na trasie S8 na wysokości Polichna przewróciła się ciężarówka. Tir przewoził kaczki. Auto leżało w poprzek drogi i blokowało oba pasy ruchu. W wyniku uszkodzenia naczepy zwierzęta wydostały się na jezdnie, co dodatkowo utrudniało pracę służb na miejscu.